16 липня: День подяки морській свинці, День бухгалтера та аудитора України
Київ • УНН
Батьківщиною морських свинок є Анди. Тривалий час морські свинки для деяких корінних народів Південної Америки були свійськими тваринами, а з їхнього м’яса готували різноманітні страви.
Сьогодні, 16 липня, зоозахисники у багатьох країнах можуть долучитися до святкування Дня подяки морській свинці, пише УНН.
Батьківщиною морських свинок є гори Анди. Тривалий час морські свинки для деяких корінних народів Південної Америки були свійськими тваринами, а з їхнього м’яса готували різноманітні страви.
При цьому, є історичні свідчення, що в деяких культурах морським свинкам поклонялися як божествам.
У ХVІ столітті цих тварин завезли до Європи. Саме з цим пов’язана поява їх назви, адже зовні вони нагадували свиней, а завезли їх морським шляхом. Певний час морські свинки вважалися екзотичними тваринами і атрибутом заможних людей. Згодом через певну біологічну схожість з людьми цих милих тварин почали використовувати для проведення різних медичних експериментів. Тому, одне із основних цілей сьогоднішньої події - заклик до суспільства повністю припинити лабораторні дослідження над морськими свинками.
Ще одна сьогоднішня зоологічна подія – Всесвітній день змій.
На сьогоднішній день науці відомо про близько трьох тисяч видів змій. В Україні можна зустріти 11 видів змій.
Важливість змій для балансу екосистеми планети полягає у тому, що вони регулюють популяцію комах, дрібних земноводних тварин та ссавців.
Найбільшою отруйною змією у світі є королівська кобра, довжина якої може сягати 6-ти метрів, а найбільш неотруйною — сітчастий пітон. Він може вирости до 12-ти метрів у довжину.
В Україні сьогодні своє професійне свято відзначають бухгалтера та аудитори. Подія була започаткована у 2018 році.
Потреба в обліку прибутків та видатків з’явилася у найдавніші часи, коли люди спершу обмінювали певні товари та ресурси, а згодом почали продавати та купувати їх.
Під час розкопок поселень Трипільської культури археологи знайшли таблички з певними знаками, на яких, як вважається, пращури українців вели облік зерна, худоби тощо.
У XIV – XV століттях, в часи розквіту купецьких гільдій, в Україні почали з’являтися люди, які допомагали купцям вести касові книги.
За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Атеногена та 10 його учнів.
Атеноген був проповідником, богословом та єпископом у місті Севастія в Малій Азії.
Під час посилення гонінь на християн, за наказом місцевого правителя Атиногена та його учнів схопили та наказали принести жертву язичницьким богам. Єпископ і учні відмовилися це зробити. Їх довго та жорстоко катували, а потім стратили.
Іменини 16 липня святкують Федір, Яків, Валентина, Юлія.