
З початку року кордон України перетнуло понад 80 млн тонн продукції АПК
Київ • УНН
КИЇВ. 6 вересня. УНН. За вісім місяців цього року Україна експортувала 80,1 млн тонн продукції АПК. Про це свідчать дані Мінагрополітики, передає УНН.
Деталі
Протягом звітного періоду Україна найбільше експортувала кукурудзи (34,2 млн тонн), пшениці (19,1 млн тонн), олії соняшникової (6,9 млн тонн), шротів (4,9 млн тонн), ріпаку (4,2 млн тонн).
Левова частка експорту продукції АПК була здійснена через порти. Так, у січні-серпні цьогоріч через порти Україна експортувала 24 млн тонн кукурудзи, 16 млн тонн пшениці, 4,6 млн тонн олії соняшникової, 2,9 млн тонн шротів, 2,4 млн тонн ріпаку.
Додамо
Зазначимо, що за прогнозами Мінагрополітики загальний цього річний врожай зернових та олійних культур може перевищити тогорічний на 5% і становити 76,7 млн тон.
Водночас, українські аграрії, особливо після закриття «зернового коридору», стикнулися з ускладненням експорту продукції. Україні потрібно експортувати 5 млн тонн зерна на місяць. Однак, наразі «шляхі солідарності» ЄС дають змогу експортувати лише до 4 млн тонн.
Ситуація також ускладнюється забороною експорту (Польща, Угорщина, Словаччина, Болгарія і Румунія) до 5 прифронтових країн, що діє до 15 вересня і може бути продовжена.
Українська зернова асоціація офіційно звернулась до виконавчого віце-президента, комісара з питань торгівлі Європейської комісії Валдіса Домбровскіса щодо оптимізації альтернативних маршрутів експорту зерна з України до європейських портів з подальшим відвантаженням до третіх країн. Оскільки через зрив російською федерацією Чорноморської зернової ініціативи Україна зіткнулися з потребою додатково збільшити пропускну спроможність “Шляхів солідарності” приблизно на 1-1,5 млн тонн зерна на місяць.
Це можна зробити за рахунок експорту зерна через порти країн Балтії, Німеччини, Нідерландів, Хорватії, Італії та Словенії. Наразі ці маршрути мало задіяні через складність і вартість логістики порівняно з іншими маршрутами. Тому УЗА запропонувала запровадити "зелені коридори" для української сільськогосподарської продукції до згаданих портів.
Для реалізації цього проекту санітарний, фітосанітарний та ветеринарний контроль пропонується проводити вже на території країни призначення. Також Асоціація пропонує для європейських перевізників запровадити субсидії, аби компенсувати додаткові витрати на транзитні перевезення. Окрім того, для портів пропонується запровадити часткову компенсацію так званих “портових витрат на українське зерно”.
Наразі в ЄС обговорюється можливість компенсації українським аграріям логістичних витрат у сумі 30 євро за тонну.
З початку року кордон України перетнуло понад 80 млн тонн продукції АПК
За вісім місяців цього року Україна експортувала 80,1 млн тонн продукції АПК. Про це свідчать дані Мінагрополітики, передає УНН.

На Київщині фура зі свинями перекинулася на легковий автомобіль: водій легковика загинув
У Київській області сталася смертельна аварія. У центрі одного із сіл вантажівка, яка перевозила свиней, перекинулася на легковий автомобіль. Внаслідок цього водій легковика загинув, повідомив у середу начальник ГУНП у Київській області Андрій Нєбитов, передає УНН.

Суд ЄС залишив у силі санкції проти російських підприємців
Санкції ЄС проти російських підприємців залишаються в силі. Суд ЄС відхилив позови російських бізнесменів, що їх оскаржували, повідомляє DW, передає УНН.

"Час діяти, Україно!": у Черкаській обллікарні запрацювала навчальна платформа для медичних та фармацевтичних працівників
Переможці конкурсу «Час діяти, Україно!» профінансували створення навчальної платформи для медичних та фармацевтичних працівників на базі Черкаської обласної лікарні, передає УНН із посиланням на пресслужбу обллікарні.

ГУР про передачу Угорщині українських військовополонених: поки що про реалізацію не відомо, ситуацію моніторять
Поки що про реалізацію повторної передачі Угорщині українських військовополонених не було відомо. Українська розвідка моніторить ситуацію. Про це журналісту УНН повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

Рада призначила Павла Кириленка головою АМКУ
Верховна Рада на своєму засіданні призначила колишнього очільника Донецької ОВА Павла Кириленка головою Антимонопольного комітету, повідомляє УНН.

На відновлення зруйнованого війною житла українці вже отримали понад мільярд гривень - Мінінфраструктури
За програмою єВідновлення понад 12 тисяч українців отримали майже мільярд гривень на відбудову житла, що постраждало від російської агресії. Найбільше заявок надійшло з деокупованих та прикордонних територій. Понад третина запитів - люди старшого віку, повідомляє Мінінфраструктури, передає УНН.

Правила прийому пробіотиків: новонародженим, дітям, дорослим
Існує безліч показників, при яких рекомендується використання пробіотиків. Передусім це вірусні та бактеріальні інфекції, які вразили травну систему. Але пробіотичні засоби проявляють свою ефективність лише при дотриманні певних правил прийому. Тому варто розглянути основні схеми пробіотикотерапії.

КСУ визнав конституційним покарання за перевищення строку тимчасового ввезення транспорту в Україну
Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні 6 вересня визнав конституційним покарання у вигляді штрафу чи конфіскації за перевищення строку тимчасового ввезення транспорту на митну територію України більше ніж на тридцять діб. Про це УНН повідомляє з посиланням на КСУ.

Візит Блінкена до України: Держдеп оприлюднив офіційну програму, держсекретар зробив першу заяву
Державний секретар США Ентоні Блінкен сьогодні під час візиту до України проведе зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським та іншими українськими високопосадовцями, щоб обговорити триваючий контрнаступ, як і енергетичні, безпекові та гуманітарні потреби України, повідомили у середу у Держдепартаменті США, пише УНН.
