Євлаш про протидію авіабомбам ФАБ-1500: основна задача полягає у боротьбі з їхніми носіями - літаками
Київ • УНН
росія почала використовувати надзвичайно потужні авіаційні бомби ФАБ-1500, що вимагає від України зосередитися на боротьбі з авіаносцями Су-34 і Су-35, які розгортають ці бомби.
Фугасні авіаційні бомби ФАБ-1500 - надзвичайно потужна зброя. Основне - це боротися безпосередньо з їхніми носіями, а саме - літаками Су-34 та Су-35. Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону у понеділок, передає кореспондент УНН.
Деталі
На запитання, як протидіяти крилатим авіабомбам ФАБ-1500, Євлаш відповів: "Це надзвичайно потужна зброя. 1500 кг – це достатньо, щоб скласти повністю дев'ятиповерховий панельний будинок, чи стару хрущовку".
Він зазначив, що таких бомб в росії надзвичайно багато. Окупанти їх використовують, намагаючись виснажити систему ППО.
Основна наша задача зараз - це боротися безпосередньо з носіями, які саме застосовують ці бомби - літаки Су-34 та Су-35. Звісно, що це досить непроста задача, однак ми показали, що ми можемо виконувати навіть і такі надскладні операції. Для цього потрібні певні умови, звичайно, що майстерність, як тактична, так й оперативна. І найголовніше нам потрібно більше західних систем (ППО – ред.)
Доповнення
10 березня у матеріалі CNN повідомлялося, що росія почала використовувати потужні фугасні авіаційні бомби - ФАБ-1500, які змінили баланс на лінії фронту.
27 березня армія рф вперше з 2022 року вдарила по Харкову авіаційними бомбами. Зафіксовано два влучання - у загальноосвітню школу та посеред житлових будинків.
Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомляв, що 27 березня Харків ворог обстріляв новими керованими боєприпасами УМПБ Д-30.
Євлаш зазначав, що приблизна дальність авіабомби УМПБ Д-30 СН – це 70-80 км, однак це залежить від того, наскільки близько наважиться підлетіти російський пілот до лінії зіткнення.