Як підтримувати ментальне здоров'я та не з'їхати з глузду: прості та дієві поради

Як підтримувати ментальне здоров'я та не з'їхати з глузду: прості та дієві поради

Київ  •  УНН

 • 7405 перегляди

Read in English

НСЗУ надала рекомендації щодо підтримки ментального здоров'я в умовах війни. Фахівці радять звертатися до сімейного лікаря або психіатра та дотримуватися корисних практик для збереження емоційної стійкості.

Ментальне здоров’я є однією з ключових складових загального добробуту людини. Війна має значний вплив на емоційний стан українців, тож піклування про нього є не лише бажаним, а й необхідним. Про те, як підтримувати своє ментальне здоровʼя та не зʼїхати з глузду, пояснили НСЗУ, пише УНН.

Для того, щоб підтримати себе рекомендують НСЗУ наступне :

Навчіться дбати про себе. Щоденні вправи, техніки дихання тощо допомагають тримати стійкість. Про корисні звички турбуватися про ментальне здоров’я можна прочитати на сайті проєкту "Ти як?".

Знайдіть своє джерело сили та приділяйте речам, які вас наповнюють, хоча б кілька годин у день.

Мінімізуйте час за новинами та в соцмережах.

Не соромтеся звертатися по допомогу, якщо відчуваєте, що не маєте сил впоратись.

До якого лікаря звернутися?

Як зазначають в НСЗУ, навіть якщо у вас ніколи не було скарг на ментальне здоровʼя — спочатку варто звернутися до сімейного лікаря.

Інша опція — сімейний лікар (терапевт чи педіатр) в закладі, який має договір із НСЗУ за пакетом "Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги".

Е-направлення не потрібне, якщо у вас вже є лікуючий лікар психіатр — запишіться на прийом. 

Нагадаємо

Дослідники з'ясували механізм впливу тривалого стресу на пам'ять та тривожність. Експерименти на мишах показали, як стрес порушує здатність розрізняти нейтральні та негативні події.