Вже 10 моделей FPV-дронів офіційно в експлуатації ЗСУ - Резніков
Київ • УНН
КИЇВ. 14 серпня. УНН. В експлуатації ЗСУ наразі вже 10 моделей FPV-дронів. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у своїй колонці для LIGA.net, передає УНН.
Цитата
“Багато хто вважає, що для наближення перемоги, збереження життя наших захисниць і захисників робиться замало. І це адекватна реакція у ситуації, коли не всі процеси публічні. Наприклад, закупівлі керованих БПЛА-бомб чи FPV-дронів”, — зазначив Резніков.
Проте він зауважив, що є речі, які можна озвучити.
"Від початку повномасштабної війни росії проти України 32 зразки безпілотних авіаційних комплексів вітчизняного виробництва різних типів допущено до експлуатації — розвідувальних, ударних, дронів-камікадзе та баражувальних боєприпасів. Офіційно створено окрему категорію — боєприпаси для БПЛА, що дозволяє їхнє виробництво і закупівлю. Або, наприклад, про FPV-дрони. Наразі вже 10 моделей офіційно в експлуатації ЗСУ“,- розповів Резніков.
За його словами, більшість збираються в Україні, але переважно з іноземних складових.
“Наступний виклик — виробляти основні компоненти в Україні, щоб гарантувати незалежність та стійкість постачання армії за будь-яких обставин”, — повідомив Резніков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 40 безпілотників українського виробництва мають допуск до експлуатації та вже отримують державні контракти
Міністр зазначив, що загалом з 24 лютого 2022 року взято на озброєння та допущено до експлуатації понад дві сотні зразків різного озброєння та військової техніки.
“Це в десятки разів більше, ніж у будь-який попередній рік незалежності. Все це тестується на полі бою нашими воїнами, модернізується. Поступово відбудеться уніфікація”, — заявив Резніков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для ЗСУ передають уже десяту модель FPV-дрона
Окрім того, він окремо підкреслив, що реалії цієї війни диктують цілком конкретні умови.
“Умови, за яких ми вимушені тяжіти як до кількості озброєння, так і його якості, технологічності, ефективності використання. Яка це зброя? Нова. В цій ситуації важливу роль відіграє гнучкість системи ухвалення рішень щодо постановки нового озброєння на бойове чергування. І ми продовжуємо працювати над удосконаленням процедур”, — пояснив Резніков.