"Втоплені" фортифікації на Одещині - військові ігнорують критику керівництва нацпарку "Тузлівські лимани"
Київ • УНН
Керівництво нацпарку "Тузлівські лимани" критикує розміщення фортифікаційних споруд на піщаному узбережжі. Військові, які визначали локації тетраподів, уникають коментарів щодо доцільності їх розташування.
Час від часу у соцмережах зʼявляються фото начебто затоплених тетраподів - фортифікаційних споруд, які мають захистити Одещину від можливої висадки ворожого десанту на узбережжя Чорного моря. Нещодавно відповідні фото опубліковані керівництвом нацпарку "Тузлівські лимани" з критикою місця розміщення тетраподів, які тонуть у піску. Натомість військові, які визначають місця розміщення таких тетраподів - коментарів уникають, повідомляє УНН.
Командування оперативного угрупування військових "Дунай" не оприлюднює публічну позицію з даного питання, тож визначити наскільки критика керівництва нацпарку "Тузлівскі лимани" обʼєктивна - складно. Втім, співробітник парку Іван Русєв наголосив, що під час розміщення тетраподів - з експертами не порадилися.
Декілька місяців тому встановили ці тетраподи на піску, але елементарно не врахували думку експертів з берегознавства - де саме слід їх встановити, щоб вони гарантовано змогли виконати свою функцію і море їх не закопало
За його словами, практично будь-яка прибережна морська смуга та споруди, які розташовують в її межах, піддаються впливу хвиль.
Хвилі, у поєднанні з вітрами, здатні переміщати піщані берегові лінії та знищувати пляжі.
"І для запобігання подібним неприємностям, як захист в окремих випадках і були придумані незвичайні штуки, під назвою тетраподи, але встановлювати їх "де попало" без експертного висновку, просто безглуздо", - зазначив Русєв.
Додамо, що УНН ще місяць тому звернувся до Командування оперативного угрупування військових "Дунай" з проханням пояснити, чому саме такі локації визначені для розміщення оборонних споруд. І поки редакція досі очікує відповіді від військових, коментар надали в Одеській обласній адміністрації. Там відповіли, що ворог не припиняє спроб атакувати Одещину. Тому військові дають вказівки, де і як будувати оборонні споруди.
"Фахівцями з оборонної справи, нашими військовими, було визначено, змодельовано та сплановано порядок, засіб та місце розташування фортифікаційних споруд з метою укріплення кордонів держави, у тому числі – узбережжя Чорного моря", - зазначили в Одеської ОВА.
Щодо начебто підтоплених тетраподів в Одеської ОВА зазначили, що коментарі з цієї теми входять за межі компетенції адміністрації, оскільки доцільність та місця розташування фортифікаційних споруд визначається виключно військовими.
Однак надали фото, де видно роботи з цими фортифікаціями, і вони не затоплені.