ВООЗ опублікувала вперше в історії комплексний набір заходів щодо відмови від куріння

ВООЗ опублікувала вперше в історії комплексний набір заходів щодо відмови від куріння

Київ  •  УНН

 • 16454 перегляди

Read in English

ВООЗ випустила перший в історії комплексний пакет послуг з відмови від тютюну, що включає поведінкову підтримку, цифрові інтервенції та фармацевтичне лікування, щоб допомогти понад 750 мільйонам споживачів тютюну, які хочуть кинути курити.

Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) випустила вперше в історії комплексний набір заходів щодо відмови від тютюнопаління. Набір, зокрема, включає підтримку від медиків щодо поведінкових змін, цифрові втручання та фармацевтичне лікування.

Про це йдеться на сайті ВООЗ, передає УНН.

Деталі

Як йдеться в повідомленні, ВООЗ опублікувала комплексний набір заходів щодо відмови від тютюнопаління, яка включає, зокрема, надання медичними працівниками курцям та фармакологічне лікування.

Інструкція спрямована на допомогу більш ніж 750 мільйонам споживачів тютюну, які хочуть кинути всі види тютюну. Рекомендації актуальні для всіх дорослих, які прагнуть відмовитися від різних тютюнових виробів, включаючи сигарети, люльки, бездимні тютюнові вироби, сигари, тютюн для самокруток і тютюнові вироби з підігрівом

- зазначається в повідомленні.

У ВООЗ наголошують, що понад 60% із 1,25 мільярда споживачів тютюну у світі – понад 750 млн людей – хочуть кинути палити, але 70% не мають доступу до ефективних послуг щодо припинення куріння. Ця прогалина існує через проблеми, з якими стикаються системи охорони здоров’я, зокрема обмеження ресурсів.

ВООЗ радить нікотинозамісну терапію, варениклін, бупропіон і цитизин як ефективні засоби для припинення куріння.

У 2023 році ВООЗ ініціювала процедуру попередньої кваліфікації лікарських засобів проти розладів, спричинених вживанням тютюну, щоб покращити глобальний доступ до рекомендованих препаратів для відмови від тютюну. У квітні 2024 року нікотинова гумка та пластир Kenvue стали першими прекваліфікованими ВООЗ продуктами нікотинозамісної терапії

- зазначають в організації

ВООЗ також рекомендує поведінкові втручання, включаючи короткі консультації медпрацівників (від 30 сек до 3 хв), які регулярно пропонують в медзакладах, поряд із більш інтенсивною поведінковою підтримкою (індивідуальне, групове або телефонне консультування) для зацікавлених.

Крім того, цифрові втручання, такі як обмін текстовими повідомленнями, програми для смартфонів та інтернет-програми, можна використовувати як допоміжні засоби або інструменти самоконтролю. ВООЗ заохочує постачальників медичних послуг, політиків та зацікавлені сторони прийняти та впроваджувати цю інструкцію для сприяння відмові від тютюнопаління та покращенню здоров’я мільйонів людей, які цього потребують, у всьому світі

- наголошують в ВООЗ.

Нагадаємо

Британський парламент прийняв закон про заборону куріння для людей, народжених після 2009 року, з метою створення "покоління, вільного від тютюнового диму".