В Україні створили інтерактивну карту випадків канібалізму під час Голодомору

В Україні створили інтерактивну карту випадків канібалізму під час Голодомору

Київ  •  УНН

 • 20776 перегляди

Read in English

МВС спільно з Музеєм Голодомору представили електронну карту випадків канібалізму 1932-1933 років. Оцифровано понад 2050 справ, що демонструють масштаби трагедії в різних регіонах України.

Міністерство внутрішніх справ спільно з Музеєм Голодомору представило інтерактивну карту, яка демонструє масштаби канібалізму під час Голодомору 1932-1933 років, передає УНН.

На порталі МВС опубліковано інтерактивну карту, що демонструє географію випадків канібалізму, задокументованих радянськими каральними органами під час Голодомору 1932-1933 років. 

У рамках співпраці з Музеєм Голодомору МВС оцифрувало архівні документи, на основі яких фахівці створили електронну карту. Вона містить копії кримінальних справ та наочно ілюструє масштаби і жахіття геноциду, скоєного проти українців комуністичним режимом під керівництвом сталіна.

"За допомогою інструментів електронної мапи прослідковується, що поширення канібалізму чітко співпадає з географією найбільш постраждалих внаслідок Голодомору регіонів, яка раніше була визначена українськими науковцями. Це в черговий раз підтверджує особливості геноцидної політики радянської імперії щодо України та спростовує російський міф про загальносоюзний голод в СРСР", — розповіли в МВС.

Минулого року, було оцифровано 1022 справи про канібалізм, задокументовані під час Голодомору 1932-1933 років. Цього року робота у цьому напрямку продовжилася: до вже оцифрованих документів додано інформацію ще про понад 1000 справ, які були знищені у 1956 році, але частково збереглися у вигляді коротких записів у списках на знищення. 

Загалом зараз нараховується майже 2050 трагічних історій, які розкривають жахливу правду про людоїдство і трупоїдство під час геноциду українського народу.

Ознайомитись з мапою можна тут.

Нагадаємо 

Президент України Володимир Зеленський вшанував пам'ять жертв голодоморів, вказавши, що наш обов’язок - пам’ятати, згадувати й говорити світу правду про жорстокий злочин, про геноцид, який був здійснений проти українців,