Уряд після аудити запровадить чіткіші параметри бронювання працівників

Уряд після аудити запровадить чіткіші параметри бронювання працівників

Київ  •  УНН

 • 46529 перегляди

Read in English

Кабмін проводить аудит критичності підприємств та планує запровадити нові параметри бронювання працівників. Буде встановлено конкретну мінімальну суму зарплати замість середньої по регіону для можливості бронювання.

Кабмін після проведення аудиту запровадить чіткіші параметри критичності підприємств та бронювання працівників.

Про це заявив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму, передає УНН.

Наразі ми проводимо аудит критичності підприємств. На жаль, параметри, які існують станом на сьогодні, дали змогу запровадити фрод. Влітку ми це побачили, проводимо інвентаризацію. Закінчимо її швидше, ніж до 15 листопада й запровадимо вже прозорі, дуже чіткі, без суб'єктивізму параметри бронювання. Вони не змінять критично ту систему яка існує, але вони дадуть змогу чіткіше визначати критичність підприємств та необхідність бронювання тих чи інших працівників

- розповів Шмигаль. 

Шмигаль зазначив, що зокрема, планується запровадження норми не середньої зарплати регіоні, а встановити конкретну мінімальну суму, яка дасть змогу бронювати працівників.

Плюс якісь інші параметри, які не передбачають можливість люфту. Тому що саме в цих можливостях люфту й проявився фрод, який влітку призвів до аномальної кількості бронювань. Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки з заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти потрібно виключити

- сказав Шмигаль. 

Доповнення

20 жовтня повідомлялося, що послугу бронювання працівників від мобілізації в "Дії" тимчасово закрито. До 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовозобов'язаних, після чого сервіс планують відновити.

Кабінет міністрів ухвалив постанову, за якою в Україні проведуть повторну перевірку на критичність підприємств, які мають право на бронювання своїх працівників. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що ті моделі економічного бронювання, які йому показували, - не зовсім справедливі.

Протокольним рішенням Кабміну погоджено часткове відновлення бронювання військовозобов’язаних. Працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня цього року, зможуть подовжити термін бронювання на аналогічний термін. 

Призупинення бронювання у Дії: у Мінцифрі розповіли, чого очікувати після проведення аудиту5 лист. 2024, 11:47 • 16198 переглядiв