Українці витрачають мільярди на ліки, які не допомагають - МОЗ

Українці витрачають мільярди на ліки, які не допомагають - МОЗ

Київ  •  УНН

 • 14650 перегляди

КИЇВ. 30 серпня. УНН. Минулого року українці витратили майже 14 млрд гривень на ліки, які є неефективними і не допомагають при лікуванні тих чи інших хвороб. Про це поінформувала на своїй сторінці в Facebook виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, передає УНН.

"26% грошей, які українці витратили на ліки в аптеках у 2017 році, пішли на препарати, які не допомагають. Це 13,9 млрд грн з 53,6 млрд, які всього були витрачені в аптеках минулого року", - відзначає керівник МОЗ.

Супрун додала, що за останні 5 років українці витратили 3,6 млрд дол. на препарати без доведеної ефективності.

"Українці витрачають мільярди на різні нейропротектори і ноотропи, гепатопротектори, кардіопротектори, хондропротектори і препарати від гострих респіраторних інфекцій, які також не мають доказової бази застосування... Ситуація, в якій громадяни витрачають шалені гроші на ліки без доведеної ефективності, є неприйнятною. Приймати сумнівні лікарські засоби дуже ризиковано для здоров'я. А за ці гроші можна було б отримати дійсно необхідне і якісне лікування", - підкреслює Супрун.

Як повідомляв УНН, аптеки б'ють на сполох через "гугл-лікування" українців.

Тенденція призначати собі ліки через Інтернет серед наших пацієнтів набуває загрозливих масштабів, заявили в АПАУ.

Крім цього, українці часто просять в аптеці продати їм ліки з реклами.

"Ми є свідками того, що кожен другий відвідувач аптеки просить продати ліки, які він бачив в рекламі, і які, на його думку, повинні допомогти йому полегшити симптоми хвороби. На уточнювальні питання провізорів про рекомендовану дозі або про потрібну кількість ліків для проходження рекомендованого курсу - такі клієнти відповідей не мають. Звичайно, аптекар готовий надати більш вичерпну інформацію про запитуваний препарат, проте він не може замінити лікаря", - пояснює директор АПАУ Володимир Руденко.