Українські полярники показали три види пінгвінів, які живуть поблизу станції "Академік Вернадський"

Українські полярники показали три види пінгвінів, які живуть поблизу станції "Академік Вернадський"

Київ  •  УНН

 • 115993 перегляди

Read in English

У Всесвітній день пінгвіна українські дослідники показали, що в околицях наукової станції "Академік Вернадський" в Антарктиді гніздяться 3 види пінгвінів роду Pygoscelis - субантарктичні, антарктичні та пінгвіни Аделі.

З нагоди всесвітнього дня пінгвінів, українські дослідники показали які види мешкають у районі наукової станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. Про це пише УНН з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Деталі 

Науковці пояснюють, що нині на планеті 18 видів пінгвінів, з яких 5 є в Антарктиці, а 3 гніздують безпосередньо поблизу української станції.

Всі види, що мешкають в околицях української станції, належать до одного роду Pygoscelis:

  • Pygoscelis papua – субантарктичний пінгвін;
  • Pygoscelis antarcticus – антарктичний пінгвін;
  • Pygoscelis adeliae – пінгвін Аделі.

Всі вони починають шлюбний сезон антарктичною весною і будують гнізда з камінців. У них зазвичай відкладають 2 яйця, дуже рідко – 1 чи 3. Пташенята з'являються на світ трохи більше, ніж за місяць.

Українські полярники показали, як пінгвіни "катаються" на антарктичних схилах2 січ. 2024, 03:28 • 38034 перегляди

У цих видів обидва партнери відповідально ставляться до батьківства: по черзі висиджують яйця, а потім – оберігають та годують пташенят. Також у них однакові вороги, зокрема морські леопарди та поморники

Відрізняє натомість пташок найбільше зовнішність. Субантарктичні - найбільші та найяскравіші. Вони мають зріст до 81 см, червоний дзьоб, білі плями над очима та немов одягнені у фрак.

Тоді як, антарктичні пінгвіни, дещо менші - зростом до 77 см. Проте вони мають свою родзинку - тонку чорну смугу, що перетинає біле підборіддя.

І найменші серед трійці - пінгвіни Аделі. Вони ростуть до 75 см заввишки. Мають повністю чорну голову та біло-блакитні очі.

Учені з'ясували, що антарктичні пінгвіни засинають 10 тисяч разів на день3 груд. 2023, 00:57 • 29629 переглядiв

Доповнення

Науковці підкреслили, що в районі станції "Академік Вернадський" нечасто можна зустріти сусідство цих трьох видів.

Як пояснили вчені субантарктичні пінгвіни – теплолюбні, натомість інші види навпаки надають перевагу холодним умовам

Нагадаємо

Українські полярники цього сезону (з вересня по квітень) нарахували понад 7 тисяч субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез, де розташована станція "Академік Вернадський".