Україна розслідуватиме використання російського програмного забезпечення для камер відеоспостереження – міністр МВС
Київ • УНН
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко запевнив, що дані камер спостереження не можуть бути доступні іншим країнам, і пообіцяв ретельне розслідування звіту "Схем", в якому стверджується, що в Україні використовуються тисячі російських програмних камер.
Інформація з камер спостереження на дорогах України не могла передаватися до інших країн, водночас дані розслідування "Схем", що в Україні роками працювали тисячі камер із програмним забезпеченням від російського виробника, буде ретельно перевірено. Про це сказав голова МВС Ігор Клименко в ефірі телемарафону "Єдині новини", передає УНН.
У МВС наші технічні працівники чітко говорять, що наша інформація не могла потрапити на будь-який сервер іншої країни. Система комплексного захисту інформації у нас доволі надійна.
Деталі
Клименко також пообціяв, що інформація, що була висвітлена в журналістському розслідуванні буде ретельно досліджена й вивчена.
Це питання не тільки до спеціальних служб. Це питання до комунальних служб, які встановлювали ці камери. Звичайно, це недопустимо, коли будь-яка камера, навіть гіпотетично, може бути підключена і передавати інформацію, тим паче під час війни, в будь-яку країну.
Міністр внутрішніх справ пообіцяв, що до комплексної перевірки можливого доступу російських спецслужб до даних із українських камер, залучать представники військових адміністрацій.
"Попереду в нас дуже велика робота, щоб перевірити цю інформацію. Ще раз технічно, разом із відповідним технічним персоналом військових адміністрацій, подивитися на цю проблему", – зауважив Клименко.
Контекст
Розслідування проекту "Схеми" від видання "Радіо Свобода" довело, що в
Україні до 2022 року встановлювалися та функціонували тисячі камер відеоспостереження, які працюють на російському програмному забезпеченні TRASSIR , що пов’язують із діяльністю спецслужб рф.
Журналісти з’ясували що дані з цих камер перш ніж потрапити на телефон чи комп’ютер українського споживача, спочатку потрапляли на сервери у москві.
Камери з таким софтом закупили як державні підприємства, в тому числі, для встановлення на об’єктах критичної інфраструктури, наприклад на ЧАЕС, так і приватний бізнес. Масово купували їх у роздріб і пересічні українці у цілях безпеки для своїх помешкань.