Угорщина хоче рішень щодо українських пшениці та кукурудзи у гарантіях для ЄС - інакше називає рішення "неприйнятним"

Угорщина хоче рішень щодо українських пшениці та кукурудзи у гарантіях для ЄС - інакше називає рішення "неприйнятним"

Київ  •  УНН

 • 47552 перегляди

Read in English

Угорщина виступає проти необмеженого імпорту українського зерна до ЄС, вимагаючи захисту своїх фермерів від конкуренції з низькоякісною українською продукцією, і наполягає на включенні пшениці та кукурудзи до гарантій для українського імпорту для продовження торговельної угоди.

Угорщина виступає проти необмеженого імпорту українського зерна до ЄС, сказав міністр сільського господарства країни Іштван Надь після прибуття на Раду ЄС з питань сільського господарства та рибальства. Без рішень щодо українських пшениці та кукурудзі у контексті гарантій для ЄС продовження торговельних заходів для України є неприйнятним для Угорщини, заявив представник угорського уряду, пише УНН з посиланням на Sky TG24.

Деталі

"Оскільки Чорноморський коридор знову працює, українська продукція має повернутися до свого традиційного експорту, переважно на Близький Схід та до Африки. Європейський внутрішній ринок має бути захищеним, нашим фермерам вже невигідно конкурувати з іншими продуктами з інших країн з набагато нижчими стандартами. Вони не можуть конкурувати з цими продуктами, що імпортуються таким чином", - сказав Надь.

"Без включення пшениці та рішення щодо кукурудзи" у гарантії щодо українського імпорту до ЄС "продовження угоди є неприйнятним для Угорщини", заявив представник угорського уряду.

Доповнення

Ситуацію на ринку, зокрема після вторгнення в Україну, планують обговорити у Євросоюзі на засіданні Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства 26 березня.

Нагадаємо 

31 січня Європейська комісія запропонувала продовжити призупинення імпортних мит і квот на український експорт до ЄС ще на один рік, одночасно запропонувавши заходи для пом'якшення можливого впливу цього на фермерів у ЄС. 

У Європарламенті дали перше добро на безмитний доступ до ЄС українських товарів ще на рік, але із правом на обмеження, 7 березня.

19 березня у ЄС відбувся тріалог з питання щодо продовження автономних торговельних заходів для України. 

Перед засіданням було озвучено пропозицію поширити обмеження на птицю, яйця та цукор з України, запропоновані Єврокомісією у січні, на зерно.

Компроміс, досягнутий переговорниками з Ради ЄС, Європейського парламенту та Єврокомісії, при цьому, як повідомлялося, "розширить обмеження на імпорт, щоб охопити чотири додаткові сільськогосподарські продукти, і вимагатиме від виконавчої влади ЄС діяти швидше у разі різкого зростання імпорту".

"До полегшення Києва", як зазначалося, "переговорники ЄС також вирішили не розширювати базовий період 2022-2023 років для розрахунку стелі, включивши до нього 2021 рік, коли імпорт з України до ЄС був набагато нижчим".

Однак, 20 березня посли ЄС не змогли схвалити продовження заходів з лібералізації торгівлі для України напередодні саміту лідерів блоку, мали обговорити це питання на своїй черговій зустрічі через тиждень.

Довідково

Угода про асоціацію між ЄС та Україною, що включає Зону поглибленої та всеосяжної вільної торгівлі, забезпечила українському бізнесу преференційний доступ до ринку ЄС з 2016 року. Відразу після початку російської агресивної війни проти України ЄС запровадив у червні 2022 року автономні торговельні заходи, які дозволяють безмитний доступ для всіх українських товарів на ринок ЄС. Ці заходи були продовжені на один рік у червні 2023 року та закінчуються 5 червня 2024 року.