Угорщина наполягатиме на "сімейній політиці" під час головування в Раді ЄС

Угорщина наполягатиме на "сімейній політиці" під час головування в Раді ЄС

Київ  •  УНН

 • 732766 перегляди

КИЇВ. 4 липня. УНН. Угорщина хоче, щоб "сімейна політика" зайняла значне місце в порядку денному ЄС, коли вона почне шестимісячне головування в Раді ЄС у другій половині наступного року, через різке падіння чисельності населення, пише УНН з посиланням на Еuractiv.

Деталі

У той час як в інших частинах світу очікується зростання чисельності населення, в ЄС спостерігається його скорочення. Цю тенденцію можна пояснити тим, що середній коефіцієнт народжуваності в ЄС знизився з 2,37 у 1970 році до 1,53 у 2021 році. Для забезпечення стабільної чисельності населення необхідний середній коефіцієнт народжуваності на рівні 2,1.

І хоча цифри дуже відрізняються між країнами-членами, з найнижчим показником в Іспанії 1,19 і найвищим у Чеській Республіці 1,83, жодна країна-член ЄС не досягла рівня, необхідного для забезпечення стабільного населення у 2021 році, згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку. Ця тенденція призвела до зменшення кількості населення працездатного віку, тоді як кількість людей пенсійного віку зросла. 

Для Угорщини, яка має очолити Раду ЄС у липні наступного року, демографічні виклики та "сімейна політика", а також боротьба з нелегальною міграцією будуть в центрі уваги під час її головування в ЄС, заявила тодішній міністр юстиції Угорщини Юдіт Варга в соціальних мережах, представляючи пріоритети свого уряду під час головування в Раді ЄС Комітету угорського парламенту з європейських справ у травні.

"Визначаючи їх, ми взяли до уваги той факт, що демографічна криза в Європейському Союзі має серйозний вплив на конкурентоспроможність Союзу. Це дає можливість охопити теми демографічної та сімейної політики під час головування і на рівні Ради ЄС", - написала вона.

Стратегічний порядок денний в Раді ЄС трійки, що головує - Іспанії, Бельгії та Угорщини - також наголошує на необхідності вирішення демографічного виклику, з яким стикається ЄС, в контексті "посилення соціального виміру Європи" та "ефективного впровадження Європейського стовпа соціальних прав".

Програма трійки також натякає на реформу політики згуртованості після 2027 року з метою зменшення нерівності з особливим акцентом на регіони, що постраждали від демографічних викликів.

Останнім часом питання сім'ї набувають все більшого значення в урядах країн-членів ЄС, оскільки вісім з 27 держав-членів мають або матимуть міністерства, в портфелі яких є питання сім'ї. Чотири з них були створені правоцентристськими та правими силами за останні п'ять років.

Доповнення

За підсумками 2022 року в Італії народилося 393 тисячі немовлят. Це значення є найнижчим із 1861 року. Населення Польщі продемонструвало найнижчий рівень народжуваності з часів закінчення Другої світової війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постійне населення України становить 29 мільйонів осіб - дослідження