У сільській громаді на Вінниччині, яку контролюють депутати від Гройсмана, половину бюджету "закатали" в дороги

У сільській громаді на Вінниччині, яку контролюють депутати від Гройсмана, половину бюджету "закатали" в дороги

Київ  •  УНН

 • 24624 перегляди

У сільській громаді на Вінниччині, яку контролюють депутати від Гройсмана, половину бюджету "закатали" в дороги

Маленька сільська громада на Вінниччині, де більшість у раді складається з депутатів "Української стратегії Гройсмана" (УСГ), "закопала" у дороги більше ніж половину свого річного бюджету. Про це повідомляє місцеве видання "20 хвилин", пише УНН.

Деталі

Адміністративним центром згаданої громади є село Іванів, що розташоване за 40 кілометрів від Вінниці. До склади громади входять 14 сіл, у яких проживає трохи більше ніж 13,5 тисячі людей. Річний бюджет громади – 130,6 мільйона гривень. Очолює громаду позапартійний Юрій Кулик, який у 2020 році виграв вибори з рекордним для сільських голів результатом – 91,7%. І от при таких вихідних даних громада вирішила виділити на дорожню інфраструктуру майже 74 мільйони гривень. Принаймні такий бюджет затвердила місцева рада з 26 депутатів. 15 з них, тобто більшість, становлять депутати від "Української стратегії Гройсмана".

Як розповіла виданню представниця "Дозорро" у Вінницькій області Юлія Грига, Іванівська сільська рада за 2023 рік через "Прозорро" провела 366 закупівель на загальну суму 87,6 мільйона гривень. Понад 80% з цих коштів були витрачені на капітальні ремонти доріг. Дорожніх підрядів на 70,87 мільйона від Іванівської сільської ради отримало ТОВ "Леон-Ш". Зазначається, що загалом за 2018-23 роки ця фірма виграла у цій громаді 56 тендерів на ремонт доріг на 83 мільйони гривень.

Цікаво також і те, що Іванівська сільська рада всупереч чинному законодавству вказує менший гарантійний термін на виконані роботи, який повинен становити 10 років. А це дає можливість одну й ту саму дорогу як мінімум двічі ремонтувати за бюджетні кошти.

"Стаття 884 Цивільного Кодексу України вказує, що гарантійний строк становить десять років від дня прийняття об'єкта замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором або законом. Натомість в договорах на капремонт доріг в Іванівській громаді ми бачимо гарантійний строк лише п’ять років. У такий спосіб Іванівська сільська рада може збільшувати витрати на ремонт доріг вдвічі, що суперечить цивільному і закупівельному законодавству та має ознаки розтрачання бюджетних коштів", - зазначає в коментарі "20 хвилин" Юлія Грига.