У Латвії нові випадки АЧС: профільний міністр завив, що панацеї від вірусу не існує

У Латвії нові випадки АЧС: профільний міністр завив, що панацеї від вірусу не існує

Київ  •  УНН

12 вересня 2018, 11:06 • 13826 перегляди

КИЇВ. 12 вересня. УНН. За даними продовольчо-ветеринарної служби Латвії, минулого тижня у країні було виявлено 15 нових випадків африканської чуми свиней у популяції кабанів. В цілому, з початку року АЧС констатували вже у 720 кабанів у більш ніж 200 волостях країни і в одному місті. Про це повідомляє латвійський портал LSM.lv, передає УНН.

Міністр землеробства Латвії Яніс Дуклавс, коментуючи ситуацію, завив, що відстріл диких кабанів не розв'язує проблему АЧС.

"Знищили - і все... Це не означає, що ніколи у Латвії не буде більше жодного випадку. Через якийсь час у якомусь господарстві може знову все повториться. Не самі кабани приносять (АЧС - ред.), приносить і людина, і собака, і щур. Уже п'ять років вживаються заходи. Але, немає жодних спеціальних заходів. Є біобезпека, хоча і вона не дає гарантій. Ось останній випадок - Салдус - те ж саме: дуже на високому рівні всі біозаходи були. Але все-таки АЧС проникла", - розповів він.

Нагадаємо, цього місяця у Болгарії вперше зафіксовано спалах африканської чуми свиней.

Також цього року вперше АЧС зафіксували у Китаї.

В Україні ж АЧС не вщухає вже п'ять років поспіль. Торік на території нашої держави було зареєстровано близько 170 спалахів хвороби, цього року - уже близько сотні.

Збитки, які несуть українські фермери через поширення вірусу, обчислюються мільярдами гривень.

Фермерські громадські організації звинувачують владу у бездіяльності.

"Державою не ведеться ефективна робота із депопуляції диких свиней, як це, наприклад, робиться у наших сусідів - Естонії або Латвії... Ще раз апелюю до Мінагрополітики перейти від слів до справи. У ситуації, що виникла, потрібно реагувати максимально швидко і реалізувати державну стратегію подолання АЧС в Україні у найкоротші терміни", - заявила з цього питання голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Депутат ВРУ Сергій Тригубенко, у свою чергу, вважає, що боротися з АЧС Україні заважають нескінченний процес реформування Держпродспоживслужби, відсутність кваліфікованих кадрів і профільного міністра - агрополітики - у країні вже протягом півтора року.