У Києві викрили групу посадовців, які намагались незаконно продати ділянку у столичному парку "Голосіївський"
Київ • УНН
Правоохоронці викрили групу посадовців, які незаконно заволоділи 8 га землі в нацпарку 'Голосіївський'. Збиток державі склав понад 105 млн грн. П'ятьом підозрюваним загрожує до 12 років ув'язнення.
Правоохоронці викрили групу зловмисників, з-поміж чинних і колишніх посадовців державного земельного кадастру в Київській області, яка незаконно заволоділа земельною ділянкою на території національного природного парку "Голосіївський". Про це пише УНН з посиланням на Нацполіцію.
Деталі
Злочинну схему ліквідували співробітники кримінальної поліції спільно із Головним слідчим управлінням Національної поліції, за сприяння Департаменту з контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру України
Встановлено, що група осіб, які обіймали керівні посади в держпідприємстві, використовуючи службове становище, здійснили підробку державного акта на право власності на земельну ділянку площею 8 га.
У подальшому шахраї зареєстрували вказаний акт у Національній кадастровій системі України та в системі реєстрації речових прав на нерухоме майно. Після незаконного заволодіння землею зловмисники намагались її продати.
У січні поточного року члени злочинної групи намагалися легалізувати свої дії та здійснити незаконний продаж земельної ділянки, розмістивши оголошення про її продаж у мережі інтернет, проте завдяки злагодженій роботі правоохоронців протиправні дії були
Під час санкціонованих обшуків поліцейські вилучили оригінали документів. Збиток, завданий державі фігурантами, становить понад ₴105 мільйонів.
Слідчі Нацполіції зібрали достатньо доказів та повідомили про підозру п’ятьом членам організованої злочинної групи за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою).
Правопорушникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Правоохоронці додають, що незаконну реєстрацію права власності на земельну ділянку скасували у передбаченому законом порядку, а земельну ділянку повернули до природно-заповідного фонду України.
Нагадаємо
До суду передано справу колишнього директора управління капбудівництва Київводоканалу за службову недбалість. Він підписав акти з завищеною вартістю робіт, що призвело до збитків бюджету на 3,3 млн грн.