У Грузії заявили, що не планують відновлювати дипломатичні відносини з Росією
Київ • УНН
КИЇВ. 6 серпня. УНН. Грузія не збирається вести переговори з Росією про відновлення дипломатичних відносин через визнання Москвою незалежності Абхазії і Південної Осетії, але республіка готова обговорювати поглиблення взаємодії в економічних і гуманітарних питаннях. Про це заявив в п’ятницю глава правлячої партії “Грузинська мрія — Демократична Грузія”, ексспікер парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе журналістам, пише УНН з посиланням на місцевий телеканал Rustavi.
Деталі
“У нас є чітко визначена політика в зв’язку з цими питаннями (відновлення дипвідносин з РФ). Існують червоні лінії, які пов’язані з деокупацією і нашою інтеграцією із Заходом. В рамках цих червоних ліній можна обговорювати все, але ми не зможемо говорити про відновлення дипломатичних відносин”, — сказав Кобахідзе.
Разом з тим він додав, що Грузія готова обговорювати з РФ питання поглиблення торгівельних, економічних і гуманітарних відносин. “Що ж стосується торгівельних, економічних, гуманітарних питань, то в зв’язку з цим у нас завжди була дискусія, і вона може бути продовжена”, — резюмував він.
Заступник директора департаменту інформації і друку МЗС РФ Олександр Бікантов в четвер на брифінгу заявив, що Москва готова до відновлення двосторонніх відносин з Тбілісі в тій мірі, в якій готова грузинська сторона.
Контекст
Грузія 2 вересня 2008 року перервала дипломатичні відносини з Росією через визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії. При розриві дипвідносин МЗС Грузії повідомило, що збереже консульські відносини з Росією. З березня 2009 року у Тбілісі при посольстві Швейцарії діє секція інтересів РФ, в якій працює російський дипломатичний і технічний персонал. У Москві, також при посольстві Швейцарії, утворена секція інтересів Грузії.
З 2012 року в Празі проходять регулярні зустрічі спецпредставника прем’єра Грузії з питань врегулювання відносин з РФ Зураба Абашидзе і ексзаступника міністра закордонних справ РФ, сенатора Григорія Карасіна. Цей переговорний формат залишається зараз єдиним прямим діалогом між Москвою і Тбілісі.