У Франції уряд просуває закон "про кінець життя"
Київ • УНН
Французький уряд просуває законопроєкт, що легалізує асистоване самогубство для невиліковно хворих пацієнтів на суворих умовах.
Законопроєкт про право на добровільний відхід із життя планується легалізувати у Франції. Йдеться про надання хворим громадянам Франції права "просити про медичний супровід під час відходу з життя", але за суворо визначених умов. Про це пише AFP і France Bleu, передає УНН.
Деталі
Франція робить нову спробу законодавчо узаконити евтаназію. У середу кабінет міністрів обговорив відповідну законодавчу пропозицію, за якої допомога в самогубстві має бути дозволена за дотримання суворих умов. Терміни "евтаназія" і "сприяння самогубству" в тексті не зустрічаються.
Процедури для медичних установ поки що не прописані детально. Але уряд визначив, що допомога в разі самогубства може бути надана тільки за наявності безлічі умов.
Пацієнт повинен бути повнолітнім і мати французьке громадянство або принаймні проживати в країні протягом тривалого часу.
Також зазначено, що пацієнт повинен перебувати в здоровому глузді і твердій пам'яті, повинен бути в змозі повністю висловити свої бажання. Пацієнти з хворобою Альцгеймера або іншими деменціями виключаються.
Страждання пацієнта мають бути такими, що "не піддаються" лікуванню або є "нестерпними". Слід зауважити, що до нового тексту включено "психологічні", а не лише "фізичні" страждання, як колись зазначалося в попередній версії законопроєкту.
Якщо людина зберігає свій вибір, лікар має запросити думку щонайменше двох осіб: фахівця з відповідної патології, який не знає пацієнта, та особу, яка не є лікарем і яка, за бажанням, буде супроводжувати пацієнта. У першого лікаря буде 15 днів, щоб ухвалити рішення. Рішення ухвалюватиме тільки лікар, без "колегіальної" процедури, про яку Еммануель Макрон оголосив у березні.
Доповнення
Асоціація "Померти з гідністю" привітала запропонований законопроєкт як "перший крок до нового закону". Конференція єпископів, яка раніше звинувачувала уряд Франції в "промиванні очей", призначила чотирьох єпископів, які представлятимуть позицію Католицької Церкви з цього питання в публічних дебатах.
Деякі літні люди настільки бояться бути тягарем для інших, що можуть сказати собі: "Можливо, це вихід"
Нагадаємо
Вищий доктринальний офіс Ватикану опублікував декларацію на тему людської гідності, над якою працювали п'ять років. У документі засудили так звані моральні порушення, включно з гендерною ідеологією та сурогатним материнством.