У 2023 році українці стали найбільшими покупцями житла в Польщі серед іноземців - ЗМІ

У 2023 році українці стали найбільшими покупцями житла в Польщі серед іноземців - ЗМІ

Київ  •  УНН

 • 18601 перегляди

Read in English

У 2023 році українці стали найактивнішими іноземними інвесторами на ринку житла Польщі, придбавши близько половини квартир, куплених іноземцями, віддаючи перевагу меншим квартирам площею до 54 квадратних метрів.

Минулого року, українці стали найактивнішими іноземними інвесторами на ринку житла у Польщі. Зокрема, близько половини куплених іноземцями квартир, були придбані вихідцями з України. Про це пише УНН з посиланням на ukrayina.pl.  

Деталі

Загалом іноземці придбали понад 14 тисяч квартир, з яких 7,7 тисячі об’єктів перейшли до українців. Це на 10% більше, ніж у 2022 році.

Серед придбаних українцями об’єктів 7,1 тисячі були житловими приміщеннями, решта розподілилася між гаражами та комерційною нерухомістю.

Аналітики зазначають, що у порівнянні з іншими іноземцями, українці воліють купувати менші за площею квартири.

Середній розмір квартири, яку купують українці (не більше 54 квадратних метрів), нижчий за середній розмір квартири, яку купують усі іноземці (58 квадратних метрів)

 - пояснив експерт з нерухомості Бартош Турек.

У виданні відзначили, що найпопулярнішими місцями для купівлі нерухомості серед іноземців виявилися Варшава, де було придбано 2,9 тисячі квартир, а також такі великі міста, як Краків, Лодзь, Познань, Гданськ та Щецин.

У Польщі українських дітей-біженців хочуть зобов’язати піти до місцевих шкіл: уже готують законопроект4 квіт. 2024, 12:12 • 47659 переглядiв

Доповнення

Зазначається також, що згідно з даними Національної інспекції праці у 2023 році приблизно 4,8 тисячі українців працювало у Польщі нелегально.

Найбільший відсоток нелегально працевлаштованих українських громадян у Польщі було у секторі будівництва (25%). 

Окрім будівництва, високий відсоток нелегальної зайнятості українців зафіксовано також у сфері надання адміністративних послуг та допоміжної діяльності, куди також входять агентства тимчасового працевлаштування (17%).

Крім того, у секторах промислової обробки (13%) і послуг розміщення та харчування (12%) також зафіксовано високу кількість нелегальних працівників.

Нагадаємо

У 2022-2023 роках українці зареєстрували в Польщі 48 464 ФОПів. Це означає, що українські компанії вже становлять понад 10% заснованих бізнесів за цей період.

Польща може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку24 квіт. 2024, 21:03 • 25133 перегляди