Ціна цибулі падає: у чому причина

Ціна цибулі падає: у чому причина

Київ  •  УНН

 • 35103 перегляди

Read in English

Ціни на ріпчасту цибулю в Україні впали на 13% за тиждень через зниження попиту і зростання пропозиції. Дрібні господарства активно розпродають продукцію з необладнаних сховищ по 8-14 грн/кг.

Ціни на ріпчасту цибулю в Україні суттєво знизилися через падіння попиту та збільшення пропозиції. Малі господарства активно розпродають продукцію з необладнаних сховищ, що призводить до зменшення вартості на 13% за тиждень. Про це УНН пише з посиланням на EastFruit.

Деталі

Цього тижня українські фермери змушені знижувати відпускні ціни на ріпчасту цибулю. За словами учасників ринку, негативна цінова динаміка зумовлена одразу кількома факторами. Насамперед, значно знизився попит на цибулю. 

Одночасно з цим пропозиція на ринку помітно зросла, оскільки дрібні господарства почали активно розпродавати продукцію з необладнаних сховищ. Фермери готові йти на поступки, щоб реалізувати запаси до настання заморозків.

Наразі українські виробники пропонують ріпчасту цибулю за цінами від 8 до 14 грн/кг, залежно від якості та обсягу партії, що в середньому на 13% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Виробники відзначають помітне зниження попиту, тоді як пропозиція продовжує зростати. Збільшення пропозиції пов'язане зі спробами фермерів швидше позбутися некондиційної цибулі, яка мало підходить для тривалого зберігання. Основні покупці такої продукції - торговельні мережі та перекупники для оперативного перепродажу.

Варто підкреслити, що на сьогоднішній день ціни на цибулю в Україні в середньому на 20% нижчі, ніж в аналогічний період минулого року. Однак якісну цибулю придбати зараз непросто: багато виробників заклали її на зберігання, розраховуючи продавати її виключно в другій половині поточного сезону.

Нагадаємо

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що, найімовірніше, ціни на цукор до кінця року знижуватимуться. Однак, у разі відключення електроенергії можуть зрости ціни на хлібобулочні вироби, овочі та фрукти.

З серпня ціна на молочні продукти зросла на 30%, прогнозується зростання ще на 5-7%15 лист. 2024, 08:21 • 32913 переглядiв