+10°
 м/с
97 %
745 мм
Похмуро, найближчі 2 години опадів не очікується
Стармер: питання про британські війська в Україні можуть винести на голосування парламенту

Стармер: питання про британські війська в Україні можуть винести на голосування парламенту

Київ • УНН

 • 21089 перегляди

Кір Стармер заявив, що парламент повинен схвалити розміщення британських військ в Україні на довгостроковій основі. Він також наголосив на лідерській ролі Британії та Франції.

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер припустив, що парламент повинен буде схвалити розміщення британських військ в Україні, пише УНН з посиланням на The Guardian.

Деталі

Стармер відкинув критику з боку росії, кажучи, що вона не може керувати європейцями в тому, чого вони хочуть досягти.

Він також отримав запитання про те, чи вимагатимуть голосування в парламенті його плани щодо розгортання сил підтримки в Україні, відповівши "ми ще не на цьому етапі".

Ми перебуваємо на етапі перетворення політичного моменту в оперативні плани, розглядаючи різні варіанти, а потім переходимо до наступної роботи з начальниками оборонних відомств. (...) Але ви знаєте мою давню позицію, яка полягає в тому, що якщо ми будемо розгортати за будь-яким сценарієм на довгостроковій основі, то, звісно, ​​парламент має висловитися щодо цього

- сказав Стармер.

Стармер також отримав запитання від французького журналіста щодо коментарів президента Франції Еммануеля Макрона про те, що пара зараз "пілотує" коаліцію.

Він сказав, що "кілька країн" попросили їх двох взяти на себе провідну роль, оскільки вони зосереджені на "просуванні цих зусиль і на наступних етапах".

Але Стармер зазначив, що йдеться не про них обох, а про групу країн, які колективно реагують, з Європою, яка "піднімається" на цю нову роль.

Відповідаючи на запитання про деталі будь-яких майбутніх сил, які можуть бути розгорнуті в Україні, він сказав, що вони будуть спиратися на потужність української армії за допомогою "сил, призначених для стримування, щоб надіслати повідомлення путіну, що це угода, яка буде захищатися".

Доповнення

Паризький саміт об'єднав близько тридцяти країн Євросоюзу та/або НАТО, готових надати гарантії безпеки Україні у разі укладання мирної угоди з росією, проте США в цьому не беруть участь.

На зустрічі мали обговорити перспективу розгортання в Україні гарантійних сил як частину майбутнього мирного врегулювання за підтримки США.

Після того, як світові лідери зібралися у Парижі на саміт "коаліції охочих" для підтримки України, Президент України Володимир Зеленський провів перші переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.

Зеленський раніше зазначав, що Україна очікує від саміту "коаліції охочих" у Парижі більше конкретики щодо того, які країни готові долучитися до гарантій безпеки для нашої держави. Зокрема, ідеться про відправку миротворчого контингенту.

Макрон планував використовувати зустріч лідерів для обговорення того, що він назвав "силою запевнення" з європейських солдатів, які можуть бути розміщені в стратегічних точках по всій Україні, щоб відмовити росію від повторного нападу після досягнення миру, додавши, що вона може відповісти на будь-яку агресію.

Tesla
$263.83
Brent
$72.67
Bitcoin
$82,157.00
S&P 500
$5,584.28
Газ TTF
$40.83
Золото
$3,149.55
Ethereum
$1,811.64