США розпочали розслідування антиконкурентних заходів Китаю в напівпровідниковій промисловості
Київ • УНН
США ініціювали розслідування антиконкурентних дій Китаю у напівпровідниковій промисловості. Розслідування зосереджене на "основних" напівпровідниках та може призвести до нових торговельних обмежень.
За кілька тижнів до інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, США розпочали розслідування ймовірних антиконкурентних заходів Китаю для підтримки своєї напівпровідникової промисловості, пише УНН з посиланням на Financial Times.
Деталі
Офіс торгового представника США заявив, що розслідує "дії, політику та практику Китаю, пов’язані з прагненням на домінування напівпровідникової промисловості".
Розслідування проводитимуть відповідно до розділу 301 Закону США про торгівлю та спочатку буде націлено на те, що USTR назвало "основними" напівпровідниками, включаючи ті, що використовуються в автомобільній, охороні здоров’я, інфраструктурі, аерокосмічній та оборонній промисловості.
Це чергове загострення ймовірної торговельної війни за напівпровідники, викликаюче побоювання серйозних збоїв у міжнародних ланцюгах поставок. Потенційні результати розслідування включають обмеження імпорту або нові тарифи на поставки з Китаю чіпів, які використовуються в автомобілях, побутовій техніці та споживчих пристроях — рішення, яке буде прийнято адміністрацією Трампа,
За інформацією, Вашингтон звинуватив Китай у використанні "широких антиконкурентних і неринкових засобів, включаючи встановлення та досягнення цільових показників частки ринку, для досягнення коренізації та самозабезпечення". Передбачувана тактика Китаю була розроблена для досягнення домінування в напівпровідниковій промисловості в Китаї та на світових ринках, заявили в USTR.
Міністерство закордонних справ Китаю не відреагувало на запит прокоментувати ситуацію.
Після кількох років зосередження своєї політики щодо напівпровідників на найсучасніших процесорах, необхідних для створення вдосконаленого ШІ, Вашингтон більше приділяє увагу на зрілий сегмент ринку, з мікросхемами, виготовленими за допомогою того, що галузь називає "застарілими" виробничими системами.
Виробникам передового обладнання для виробництва чіпів, наприклад ASML, уже заборонено продавати свої найскладніші інструменти китайським виробникам чіпів, що стримує прогрес Китаю в галузі штучного інтелекту та обмежує його зусилля створити конкурента Nvidia, що базується в Кремнієвій долині. Однак це не завадило китайським виробникам чіпів зробити величезні інвестиції для збільшення виробництва застарілих напівпровідників. Деякі аналітики вважають, що Китай на шляху до подвоєння своїх потужностей з виробництва мікросхем до кінця десятиліття завдяки субсидіям з Пекіна. Керівники напівпровідникових компаній США та Європи попереджають, що місцеві виробники мікросхем можуть страждати від тих самих проблем, які останніми роками спричинив потік недорогих китайських імпортних сонячних панелей у західних виробників. Покладання на китайських постачальників також може створити проблеми з національною безпекою США, побоюються чиновники.
Важливість застарілих напівпровідників, яку часто ігнорували серед ажіотажу навколо штучного інтелекту, стала очевидною під час пандемії Covid-19, коли закриття заводів спричинило масовий дефіцит повсякденних електронних товарів.
Згідно звіту Міністерства торгівлі США, нещодавнє збільшення Китаєм виробництва напівпровідників зі зрілими вузлами "вже почало спричиняти ціновий тиск, який може послабити конкурентні позиції американських постачальників мікросхем". Понад дві третини продуктів американських компаній використовують чіпи, вироблені на китайських ливарних заводах, йдеться у звіті. Китай десятиліттями вважав свою залежність від США та інших країн як фундаментальну вразливість для національної безпеки. Але країні важко похитнути свою залежність від іноземних компаній щодо ключових технологій проектування та виробництва, необхідних для створення дедалі складніших мікросхем.
Раніше Вашингтон вже запровадив нові правила експортного контролю, спрямовані на здатність Китаю виробляти найсучасніші чіпи, включаючи жорсткіші обмеження на постачання інструментів для виробництва напівпровідників і заборону на експорт передових чіпів пам’яті, необхідних для апаратного забезпечення ШІ. Пекін швидко відповів ударом, заборонивши постачання до США ключових мінералів і металів, які використовуються у виробництві мікросхем. Також він розпочав власне розслідування щодо Nvidia за підозри в порушенні антимонопольного законодавства країни.
Нагадаємо
Президент Китаю Сі Цзіньпін підкреслив важливість партнерства між Китаєм і США. Він заявив, що співпраця може сприяти розвитку обох країн та створити нові можливості для глобального розвитку.