Скасування статусу "обмежено придатний": Міноборони пояснило, що чекає на військових та військовозобовʼязаних
Київ • УНН
У Міноборони пояснюють, що скасування статусу "обмежено придатний" для військовослужбовців та військовозобов'язаних вимагає повторного медичного огляду протягом 9 місяців, після чого вони будуть визначені як "придатні" або "непридатні" до військової служби.
Міністерство оборони України пояснило, що чекає на військових та військовозобовʼязаних, які мають статус "обмежено придатний", передає УНН.
3 квітня опубліковано підписаний Президентом Володимиром Зеленським закон № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу "обмежено придатний".
В Міноборони зазначають, що скасування статусу "обмежено придатний" не означає автоматичного переходу до іншого статусу (придатний/непридатний). Закон набирає чинності через місяць після опублікування, а саме 4 травня 2024 року.
Громадяни, які визнані "обмежено придатними", мають повторно пройти ВЛК протягом 9 місяців після набрання чинності законом. Тобто до 4 лютого 2025 року.
Півмільйона не потрібно: Зеленський про мобілізацію3 квіт. 2024, 12:56 • 77533 перегляди
Після набрання законом чинності уряд має 3 місяці на прийняття відповідних нормативно-правових актів, які визначають оновлений перелік захворювань для визначення придатності чи непридатності до військової служби.
Як повідомляють в Міноборони, після повторного огляду:
• військові, які визнані непридатними - будуть звільнені з військової служби
• військові, які визнані придатними – продовжать проходити військову службу
Військовозобов’язані, які будуть визнані непридатними – виключаються з військового обліку, а військовозобов’язані, які визнані придатними – можуть проходити службу.
Доповнення
2 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 10313 про забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист. Документ також скасовує статус "обмежено придатний", відтепер є лише дві категорії "придатний" і "непридатний" до військової служби.
Також Зеленський підписав законопроєкт про створення електронного кабінету військовозобов'язаного, що сприятиме швидкому збору та обробці військових даних і переведенню послуг для військовослужбовців у цифровий формат, тим самим посилюючи обороноздатність України.