Сичик-горобець: у мережу потрапили чарівні фото найменшої сови України
Київ • УНН
КИЇВ. 9 лютого. УНН. Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник показав фото найменшої сови України - Сичик-горобець. Про це повідомляє УНН з посиланням на Чорнобильський Біосферний Заповідник.
Цитата
"Така мила й пухнаста, але насправді – хитра та хижа", - зазначено у дописі.
Довідка
Сичик-горобець – найменша сова Європи та України. У англійському варіанті назва цього птаха перекладається як карликова сова. Та й дійсно, довжина тіла сичика 15-17.5 см, а вага лише 50-75 г.
На території України рідкісний гніздовий вид. Мешканець Полісся та Карпат. Осілий птах.
Зазвичай сова живе по краях галявин, оточених вологою або заболоченою землею, як правило, поряд із джерелом води.
Вид занесений до Червоної книги України. На чисельність виду негативно впливає вирубування лісу, адже гнізда ця крихітна сова влаштовує в дуплах дерев.
Голос птаха досить своєрідний від мінорних коротких писків до голосних трелей-охів.
Сичик-горобець – птах-однолюб. Гніздиться окремими парами.
Живиться переважно мишоподібними гризунами і великими комахами. Справжній хазяїн. Але найцікавіше в харчуванні цих птахів — це запаси на зиму. Сичик по осені з першими заморозками активно полює і всю здобич консервує в старих дуплах.
В такій "коморі" може зберігатися кілька десятків тушок гризунів. І перш ніж з’їсти що-небудь зі своїх зимових запасів, сичик розморожує-розігріває свій обід у себе під черевцем.
Головними природними ворогами маленьких сов вважають лісову куницю, перепелятника та мохноногого сича.
Нагадаємо
Фото пінгвінів, які втратили своїх партнерів і підтримують один одного, стало переможцем премії Океанографічного журналу Ocean Photograph Award.