Румунія не імпортувала українську сільгосппродукцію останні пів року - ЗМІ
Київ • УНН
Румунія зупинила імпорт української сільськогосподарської продукції, включаючи ключові культури, протягом останніх шести місяців через надзвичайний указ, що вимагає отримання дозволу на імпорт від економічних операторів, зареєстрованих у Румунії.
Румунія не імпортувала сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, ріпак та соняшник, з України протягом останніх шести місяців. Про це пише Euractiv із посиланням на дані про зареєстровані митні операції Румунської митної служби, інформує УНН.
Деталі
Зазначається, що у 2022 році Румунія імпортувала у понад 20 разів більше української агропродовольчої продукції, ніж у попередньому році. Однак уряд країни надзвичайною постановою обмежив імпорт з України та Молдови.
У відповідь на рішення Комісії не продовжувати заборону на ввезення українських зернових уряд Румунії у жовтні ухвалив надзвичайну постанову про регулювання імпорту сільськогосподарської продукції з України та Молдови.
Відповідно до цієї постанови, пшениця, кукурудза, ріпак та соняшник можуть бути імпортовані з України лише за наявності дозволу від економічних операторів, які мають зареєстровані офіси та робочі місця в Румунії.
Незважаючи на те, що постанова набула чинності 13 жовтня, митна служба Румунії не зафіксувала жодної операції з імпорту оригінальної сільськогосподарської продукції з України в період з 16 вересня по 13 жовтня або з того часу до цього часу
Зазначається, що надзвичайна постанова діє до 31 грудня 2023 року.
У розмові з Euractiv Європейська комісія висловила занепокоєння щодо національних заборон на імпорт українського зерна в Угорщині, Польщі та Словаччині.
Нагадаємо
Єврокомісія 15 вересня вирішила не продовжувати заборону на ввезення українських зернових за умови, що Україна дотримуватиметься певних правил.
У жовтні міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу заявив, що імпорт зернових з України та Республіки Молдова буде дозволено тільки румунським фермерам і переробникам на підставі ліцензії.