Розлив мазуту в Керченській протоці становить загрозу для унікальних природних територій
Київ • УНН
Після аварії російських танкерів "Волгонефть" у Керченській протоці стався масштабний розлив мазуту. Забруднення досягло берегів Анапи та рухається до Криму, загрожуючи заповідним територіям.
Через аварію російських танкерів "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239" у Керченській протоці в море потрапила велика кількість мазуту. Частина мазуту вже досягла берегів рф у районі Анапи, але значна частина залишилася у затонулому судні й продовжує витікати у воду. Про це пише Міндовкілля, передає УНН.
Деталі
Мазут зосереджений у районі Керченської протоки, але поступово рухається в східному напрямку, далі в акваторію Чорного моря. З 25 грудня очікується зміна напрямку руху на північно-західний, що може створити загрозу для південного узбережжя Криму.
Є також ризик, що мазут досягне Азовського моря, залежно від погодних умов та течій.
Наслідки для природи
Розлив мазуту становить загрозу для унікальних природних територій, таких як Опукський заповідник та ландшафтний парк "Мис Такиль" у Криму.
Масштаби забруднення важко оцінити, адже невідомо, скільки мазуту залишилося в судні та з якою швидкістю він витікає. Це ускладнює прогнози щодо екологічних наслідків.
Контроль за ситуацією триває, але забруднення вже завдає шкоди екосистемі Чорного моря.
Нагадаємо
У Керченській протоці аварія двох російських танкерів призвела до загибелі моряка, евакуації 12 членів екіпажу та розливу нафтопродуктів.
Аварія російських танкерів у Керченській протоці спричинила утворення мазутної плями, яка вже вразила 160 км узбережжя рф. Екологи застерігають, що забруднення може дістатися українських берегів і призвести до масової загибелі морської фауни.
Згодом стало відомо, що на Керченському півострові виявлено викид мазуту з потерпілих аварію танкерів "Волгонефть".