Рівень концентрації парникових газів в атмосфері досяг нового рекорду – ООН

Рівень концентрації парникових газів в атмосфері досяг нового рекорду – ООН

Київ  •  УНН

 • 32291 перегляди

КИЇВ. 16 листопада. УНН. Минулого року загальний обсяг парникових газів у земній атмосфері досяг нового рекорду. Очікується, тенденція до зростання в найближчій перспективі не припиниться. Про це йдеться в опублікованій у середу новій доповіді Світової метеорологічної організації, передає УНН.

Деталі

В організації заявили, що «не видно кінця цій зростаючій тенденції», яка значною мірою зумовлена спалюванням викопного палива.

Концентрація вуглекислого газу, основного парникового газу, зараз на 50% вища, ніж до початку промислової революції.
Земля не відчувала подібних рівнів CO 2 протягом 3-5 мільйонів років, коли глобальна температура була на 2-3C вище, а рівень моря був на 10-20 метрів вищим, ніж сьогодні, заявили в ООН.

Концентрації двох інших ключових парникових газів, метану та закису азоту, також зросли, згідно зі звітом , опублікованим напередодні кліматичного саміту ООН Cop28 , який розпочнеться 30 листопада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До 2050 року через спеку помре в п’ять разів більше людей - прогноз

Рівень парникових газів продовжуватиме зростати, доки викиди не будуть скорочені до чистого нуля, тобто глобальне нагрівання та вплив екстремальних погодних умов також продовжуватимуть зростати.

Однак, згідно зі звітом, опублікованим у вівторок, країни не в змозі реалізувати майже кожну політику, необхідну для скорочення викидів, незважаючи на прогрес у відновлюваних джерелах енергії та електричних автомобілях. У ньому, наприклад, говорилося, що вугілля необхідно припинити використовувати в сім разів швидше, ніж це відбувається, щоб уникнути найгірших наслідків глобального нагрівання.

Цитата

«Незважаючи на десятиліття попереджень наукового співтовариства, тисячі сторінок звітів і десятки кліматичних конференцій, ми все ще рухаємося в неправильному напрямку», — сказав професор Петтері Таалас, генеральний секретар ВМО.
«Поточний рівень концентрації парникових газів ставить нас на шлях підвищення температур, значно вищих за цілі Паризької угоди до 2100 року», — сказав він.

«Це супроводжуватиметься більш екстремальною погодою та соціально-економічні та екологічні витрати різко зростуть. Ми повинні терміново скоротити споживання викопного палива».
Минулого року температура побила рекорди, а посилення екстремальних погодних явищ забирало життя та засоби до існування по всьому світі.