Резерв працівників для деокупованих територій: Ташева анонсувала запуск проекту на базі НАДС

Резерв працівників для деокупованих територій: Ташева анонсувала запуск проекту на базі НАДС

Київ  •  УНН

 • 596503 перегляди

КИЇВ. 30 червня. УНН. На базі Національного агентства України з питань державної служби запускається пілотний проєкт з формування резерву працівників, до якого можуть долучитись всі охочі працювати у державних органах на звільнених територіях. Про це повідомила під час брифінгу у п'ятницю постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, передає кореспондент УНН.

Цитата

“Ми, за дорученням Президента України Володимира Зеленського, напрацювали ряд стратегічних рішень щодо реінтеграції. Ми розуміємо, що деокупація у будь-якому випадку відбудеться, тому, власне, реінтеграція - це те, над чим потрібно працювати вже зараз, не чекаючи моменту звільнення території”, - повідомила Ташева.

Також вона вказала, що для реінтеграції тимчасово окупованих територій почнеться спеціальний проєкт, який допоможе відновити роботу держслужб на деокупованих територіях.

“Кабінет міністрів прийняв постанову щодо такого експериментального проєкту. І власне, уже фактично з понеділка вже можна анонсувати цей пілотний проєкт на базі Національного агентства державної служби. Ініціатива запрацює не лише для державних службовців, а й для будь-кого, хто хоче поїхати на деокуповані території та включити своє ім'я в цей реєстр”, - сказала Ташева.

Деталі

Також відновити потрібно буде й військово-морські бази, задля подальшої безпеки.

"Одеса стала знову військово-морською базою через прибуття сюди частини флоту. Тому, коли наставатиме питання щодо відновлення військово-морських баз в Криму або демілітаризації Криму, яке також обговорюється і може стати предметом переговорів, але поки це питання не вирішено на 100%. Але Одеса активно долучиться до цього процесу. Враховуючи, що це питання стосується нашої безпеки та існуючих військово-морських баз, Одеса візьме на себе велику активну роль у відновленні портів і та морських баз”, - сказала директорка безпекових програм Ради зовнішньої політики “Українська призма” Ганна Шелест.

Під відновлення плтрапить й економічна складова півострова, бо бізнесмени уже знайшли собі інші способи транспортування через іноземні порти.

“Частина бізнесу, вони вже знайшла собі нові маршрути постачання через німецькі та польські порти, а також через західний кордон. Зрозуміло, що певна частина товарів повернеться до портів, і металургійна продукція також буде відновлена. Бо на практиці Чорне море є єдиним економічно доцільним маршрутом, оскільки всі інші альтернативи включають транспортування через Європу та інші країни”, - повідомив завідуючий кафедрою морського та митного права Національного університету "Одеська юридична академія" Борис Кормич.

Також, з його слів, слід памʼятати, що відхід окупантів з будь-яких територій супроводжується руйнацією.

“Ми можемо бачити, особливо на прикладі Херсона, що при входженні України до Криму там буде спустошено, розграбовано, заміновано та зруйновано все, що тільки можна. Тому я вважаю, що нам буде потрібна експертиза українського морського бізнесу, щоб розробити загальну візію морської індустрії України”, - сказав Кормич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: рф намагаються використовувати шлях через Армянськ після обстрілу Чонгарського моста – Гуменюк