Reuters: російський "Норникель" може перенести свій завод КНР, щоби уникнути санкції Заходу
Київ • УНН
Російський "Норильський никель" веде переговори з China Copper про створення спільного підприємства в Китаї, що дозволить російській компанії перенести туди всі свої потужності, потенційно ставши першою російською компанією, яка переїжджає через західні санкції щодо російських металів.
Гірничо-металургійний гігант "Норильский никель" веде переговори з China Copper про створення спільного підприємства, яке дозволить російській компанії перенести всі свої потужності до Китаю. Про це з посиланням на власні джерела пише Reuters, передає УНН.
Деталі
У виданні зауважили, що це може стати першим випадком коли закриття російського підприємства з моменту запровадження США та Великобританією заборони на прийом на біржі російського алюмінію, міді та нікелю.
Джерела Reuters пояснили, що керівники China Copper, що належить найбільшому у світі виробнику алюмінію Chinalco, прилетіли до Москви в червні, щоб обговорити можливе створення спільного підприємства.
Наразі розглядаються такі китайські міста, як Фанченган та Ціньчжоу в Гуансі-Чжуанському автономному районі. Також одним із можливих варіантів є Ціндао в провінції Шаньдун.
Співрозмовники видання допускають, що рішення ухвалено в найближчі кілька місяців. Вони також впевнені, що китайська продукція "Норникеля", швидше за все, споживатиметься всередині КНР.
Очікується, що джерел, потужність нового підприємства складе 450 000 тонн міді на рік - приблизно 2% від глобального обсягу видобутку, який цього року, за оцінками, сягне приблизно 22 мільйонів метричних тонн.
За словами джерел, China Copper – єдина компанія, зацікавлена у створенні спільного підприємства з "Норникелем". Її материнська компанія Chinalco безпосередньо підконтрольна уряду КНР та уповноважена приймати ключові рішення за участю іноземних партнерів.
У виданні пояснили, що "Норникель" звертався до інших китайських державних виробників міді, але багато з них перебувають під контролем регіональних урядів і не хочуть працювати із закордонною компанією без схвалення Пекіна.
Нагадаємо
У квітні цього року США і Велика Британія ввели нові заборони на імпорт і використання російського алюмінію, міді та нікелю, щоб обмежити доходи рф від експорту металів і її здатність фінансувати війну проти України.