Рада підтримала нові правила регулювання торгівлі алкоголем, тютюном і пальним: передбачає електронні ліцензії
Київ • УНН
Верховна Рада ухвалила новий закон, який оновлює правила виробництва та обігу підакцизних товарів, таких як алкоголь, тютюн та паливо, запроваджує електронні ліцензії, автоматизацію та чіткі ліцензійні умови.
У Верховній Раді ухвалили за основу законопроєкт №10346 щодо державного регулювання виробництва та обігу підакцизних товарів, таких як алкоголь, тютюнові вироби та пальне, повідомив у середу народний депутат Ярослав Железняк, пише УНН.
Парламент ухвалив за основу новий закон (№10346) про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального
З його слів, "за" перше читання віддали голоси 305 нардепів.
"Якщо коротко: оновлюємо закон, який був написаний ще у далекому 1995 році і робимо його сучасним. Саме в ньому впроваджуються електронні ліцензії на торгівлю, автоматизація процесу їх видачі та безстроковість. Чітко прописані умови отримання ліцензій. Це те що просив бізнес", - вказав Железняк.
Як повідомляли у профільному комітеті, законопроєкт спрямовано на удосконалення законодавчої бази щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним.
Що передбачає законопроєкт:
- спрощується процедура отримання ліцензій та запропоновано перехід на електронну форму замість паперової форми ліцензій;
- запроваджуються безстрокові ліцензії для всіх видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню;
- для ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, а також на право зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки, запроваджується автоматичний порядок отримання ліцензій протягом одного робочого дня за днем отримання заяви про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності;
- удосконалюється структура та порядок адміністрування державних реєстрів в сфері державного регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального;
- з метою унеможливлення нелегального виробництва тютюнових виробів запроваджується ліцензування діяльності з вирощування тютюну та ферментації тютюнової сировини; 6) переглядається вартість ліцензій на право провадження відповідного виду господарської діяльності та розмір штрафів за порушення вимог цього Закону з прив’язкою до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом станом на 1 січня звітного (податкового) року.
Зауваження
У Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА) у лютому вказували, що бізнес озвучив стурбованість певними нормами законопроєкту, зокрема підставами для анулювання ліцензії. У компаній, за даними асоціації, "є перестороги, що внесення таких підстав як встановлення контролюючими органами факту відсутності ліцензіата за місцезнаходженням, недопуску до перевірки, продажу алкоголю за відсутності акцизної марки на 1 пляшці / з порваною акцизною маркою на 1 пляшці, може потенційно бути використано для тиску на бізнес".