Проби води: в Інгульці впав рівень кисню, а солоність Чорного моря повернулась до норми
Київ • УНН
КИЇВ. 3 липня. УНН. Екологи у щоденних пробах води з херсонських річок та Чорного моря фіксують повернення до норми показників солоності, концентрацій речовин та кисню, однак в Інгульці ці параметри досі перевищені, а рівень кисню навпаки суттєво впав, пише УНН з посиланням на Херсонську ОВА.
Деталі
Фахівці Державної екологічної інспекції відібрали проби річкової та морської води для аналізу її якості.
"У ріці Інгулець зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації сухого залишку - 1038,0 мг/дм3. Що в 1,04 раза понад норму. Зафіксовано нестачу розчиненого кисню. Показник складає 2,60 мг/дм3 при нормі не менше 4,00 мг/дм3. Нафтопродуктів не виявлено", - йдеться в повідомленні.
Солоність води Чорного моря в Одеській області - на рівні 16,3-17,3 г/дм3, що відповідає нормі. У пробах поверхневих вод Дніпро-Бузького та Бузького лиманів, що у Миколаївській області, перевищень гранично допустимих концентрацій не зафіксовано. Кисневий режим задовільний.
Доповнення
За даними ДСНС на тимчасово окупованих територіях залишаються підтопленими 17 населених пунктів. За інформацією ЦНС, на території, що була підтоплена внаслідок руйнування дамби Каховської ГЕС, розташовано 12 кладовищ, один скотомогильник та біометрична або біотермічна яма, що може призвести до епідемій.
Унаслідок знищення греблі Каховське водосховище катастрофічно обміліло після затоплення. Тепер на місці, де глибина води сягала кількох метрів, оголена земля вкрилася глибокими тріщинами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ставку-охолоджувачі ЗАЕС незначне зниження рівня води, ситуація контрольована - Енергоатом