Прем'єр Вірменії: Туреччина стала на шлях геноциду
Київ • УНН
КИЇВ. 2 жовтня. УНН. Членство Туреччини в Мінській групі ОБСЄ має бути призупинене через дії цієї країни в зоні конфлікту в Нагірному Карабасі, до того ж, на думку глави уряду Вірменії — Туреччина встала на шлях геноциду. Про це заявив в п’ятницю прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв’ю французькому виданню Le Figaro, пише УНН.
“Туреччина не може бути посередником в Мінській групі ОБСЄ через свою упереджену позицію і войовничу поведінку в карабаському конфлікті”, — зазначив він. При цьому глава кабміну підтвердив, що Єреван розглядає Мінську групу як єдину існуючу платформу для переговорів.
Пашинян також сказав, що значна частина втрат Азербайджану в боях в Арцасі припадає на найманців, доставлених Туреччиною.
“Нам відомо, що Туреччина навчила і перевела тисячі найманців з окупованих територій на півночі Сирії. Багато з них навіть не знають, чому Туреччина розмістила їх там. В Азербайджані вони зрозуміли, що їм дали порожні обіцянки. Нам відомо, що ці терористи вживають наркотики, так як в кишенях їх форм були виявлені шприци з наркотиками. Можна припустити, що 30% жертв азербайджанської сторони — це найманці з-за кордону”, — повідомив він.
На питання журналіста — чи готова Вірменія до припинення вогню, прем’єр відповів: “Туреччина і Азербайджан мають припинити бойові дії, оскільки саме вони є наступальною стороною, і зараз вони вбивають вірмен. Нагірний Карабах не може бути роззброєний, так як це призведе до геноциду. Населення Арцаху знаходиться перед екзистенціальною загрозою. На цьому етапі азербайджанська сторона не подає ніяких ознак припинення атак. Навіть не впевнений, що Азербайджан контролює терористів, які борються пліч-о-пліч з ним. За нашою інформацією, в деяких селах Азербайджану найманці заходять в магазини, забороняють продаж алкоголю, посилаючись на закони шаріату”.
Мінська група ОБСЄ, що займається пошуком шляхів мирного врегулювання карабахського конфлікту, була створена в 1992 році. Співголовами групи на даний момент є Росія, Франція і США. Крім них, до її складу входять Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина, а також Вірменія та Азербайджан.
Бої на території Карабаху, відео з вірменської сторони: