Польща спростувала російський фейк про нову хвилю біженців з України

Польща спростувала російський фейк про нову хвилю біженців з України

Київ  •  УНН

 • 32836 перегляди

Read in English

Польська прикордонна служба спростувала російську дезінформацію про нібито 150 тисяч українців, які щодня перетинають кордон. Збільшення руху на кордоні пов'язане лише з різдвяними святами.

Польські прикордонники спростовують поширену російськими пропагандистськими ресурсами інформацію про нову хвилю біженців з України. Про це повідомляє PAP, пише УНН.

Деталі

Згідно з повідомленнями прокремлівських акаунтів, нова хвиля біженців з України штурмує польсько-український кордон. Російська пропаганда поширює інформацію, що до Польщі з України буцімто щодня приїжджає до 150 тисяч осіб. Це вдвічі більше, ніж зазвичай.

Російські канали пишуть, що нібито збільшення трафіку на кордоні спричинене занепокоєнням українців щодо зниження віку мобілізації.

У прикордонній службі Польщі спростовують російську брехню.

Як розповів прессекретар Надбужанського відділу Прикордонної служби, капітан Даріуш Сєніцький впродовж останнього тижня прикордонники дійсно відзначили збільшення прикордонного руху на польсько-українському кордоні, але це стосується обох напрямків, як на в'їзд, так і на виїзд з Польщі. Він зазначив, що збільшення трафіку традиційно, як і щороку, пов'язане з різдвяно-новорічним періодом.

Також польська прикордонна служба заявляє, що в жоден день на кордоні не було зафіксовано 150 тисяч громадян України, які хотіли б в'їхати в Польщу.

Інформацію про нібито нову хвилю біженців на польському кордоні не підтверджують і неурядові організації, які надають їм допомогу.

Якби повідомлення про те, що матері масово тікають з України разом із синами напередодні мобілізації, було правдою, то набагато більше таких людей почали б звертатися до цих установ за правовою допомогою ще до Різдва, чого не сталося

- зазначає видання.

Нагадаємо

Міністр внутрішніх справ Чехії повідомив про зменшення кількості заяв на тимчасовий захист від українців з 2000 до 1700 на тиждень. Країна підтримує внутрішню міграцію в Україні із східних регіонів до західних.