Підсумки засідання ТКГ: після п'ятирічної перерви Мар'їнка отримає газопостачання
Київ • УНН
КИЇВ. 18 січня. УНН. Сьогодні, 18 січня, відбулося засідання безпекової підгрупи Тристоронньої контактної групи, під час якого було домовлено про відновлення, після п'ятирічної перерви, газопостачання до Мар’їнки. Про це повідомила пресслужба ТКГ, інформує УНН.
“Позитивним результатом відеоконференції стало досягнення принципової домовленості по відновленню газопостачання до нп Мар’янка, яке було досягнуто завдяки активному сприянню Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, модератора робочої групи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи посла Яшара Халіта Чевіка”, - йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що основні зусилля Української делегації спрямовані на збереження сталого режиму припинення вогню.
“... створення умов для подальшого переходу до наступних заходів, домовлених під час Паризьского саміту: розведення сил та засобів, розмінування ділянок місцевості, тощо”, - наголосила українська сторона в ТКГ
За словами вітчизняної делегації, російська сторона наполягає на «...вдосконаленні координаційного механізму попередження порушень режиму припинення вогню».
“Наша Делегація запропонувала почати таке вдосконалення з наступних актуальних питань:
- недопущенні порушення режиму припинення вогню, які приводять до загибелі та поранення українських військовослужбовців, зокрема, 11.01.21 р.
- сприянню проведенню інфраструктурних та ремонтних робіт на лінії розмежування.
Вище зазначені питання будуть конкретизовані під час загального засідання ТКГ 21 січня”, - підсумували в ТКГ.
Нагадаємо, за даними СММ ОБСЄ у 15 тисяч мешканців Мар’їнки та Красногорівки відсутнє газопостачання з 2015 року.
Відзначимо, що українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі оприлюднила графік засідань переговірників "мінського формату" щодо Донбасу. ТКГ має провести загальну відеоконференцію 21 січня, на порядку денному, як і раніше - відновлення роботи КПВВ і відкриття нових, обмін утримуваними особами та допуск міжнародних організацій.