Переговори України та США щодо копалин відбулись в напруженій атмосфері - Reuters
Київ • УНН
Переговори України та США про доступ до родовищ корисних копалин пройшли напружено. Проєкт адміністрації Трампа передбачає, що доходи від копалин підуть у інвестфонд.

Переговори між посадовцями України та Сполучених Штатів Америки щодо доступу США до українських родовищ корисних копалин відбулися в умовах "антагоністичної" атмосфери, яка серйозно ускладнює досягнення будь-якого прориву. Про це інформує агенція Reuters із посиланям на джерела, передає УНН.
Деталі
За словами обізнаного джерела, перспективи прориву в укладанні угоди малоймовірні, враховуючи "антагоністичну" атмосферу зустрічі.
Зазначається, що особливе напруження спричинив останній проєкт пропозиції адміністрації Трампа, який є значно більш "експансивний" і "максималістський" порівняно з початкова версія.
Обстановка на переговорах дуже антагоністична
Останній варіант угоди передбачає, що Сполучені Штати отримають привілейований доступ до родовищ корисних копалин України, а весь дохід – як державних, так і приватних компаній – має спрямовуватись у спільний інвестиційний фонд.
Водночас пропонована угода не надасть Києву гарантій безпеки з боку США, що є головним пріоритетом президента України Володимира Зеленського.
За словами джерела, один з "прихованих пунктів" знайдених у проєкті – вимога, щоб американська Міжнародна фінансова корпорація розвитку (DFC) взяла під контроль газопровід "Газпрому", який проходить через територію України до Європи
Представник Міністерства фінансів США, коментуючи переговори, лаконічно охарактеризував їх як "технічні за своєю природою".
За словами джерела, українська сторона найняла юридичну фірму Hogan Lovells як зовнішнього радника щодо угоди.
Нагадаємо
11 квітня Українська делегація вирушила до Вашингтона для переговорів щодо угоди про рідкісноземельні метали. Переговори, які триватимуть два дні, носитимуть технічний характер.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна веде переговори зі Сполученими Штатами щодо угоди про корисні копалини, але має чіткі "червоні лінії", які не може перетинати.