Опитування: українці найбільше довіряють Збройним силам, найменше – уряду
Київ • УНН
КИЇВ. 26 липня. УНН. Рівень довіри українців вищий до інституцій, які асоціюються з війною та спротивом і зменшується в міру того як ці ототожнення слабшають. Так 87 % українців довіряють ЗСУ і лише 13.1% - уряду. Про це свідчать дослідження, проведені соціологічною службою центру Разумкова, повідомляє УНН.
Деталі
Після повномасштабного вторгнення рівень довіри українців до різних політичних інституцій майже не змінився. Тенденції які з’явились під час війни, коли більшість громадяни підтримують державу і державні інституції в спротиві агресії рф, були розігріті позитивними очікуваннями зокрема щодо контрнаступу, та і в інших військових питаннях, зазначається у звіті.
Так, згідно з опитуваннями, 87 % українців довіряють ЗСУ, 78% - добровольчим батальйонам, 71,7 % - волонтерським організаціям.
ДСНС-никам і нацгвардійцям довіряють 67,9 %, трохи менше прикордонникам - 61,5%. Президенту України довіряють 64,9% наших громадян, при чому ця цифра зростала – з 57,6% в липні 2021 і до 83,3% в травні цього року.
Міністерству оборони довіряють 55,8%, СБУ – 41,8%, тоді як церкві 30%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переважна більшість українців хочуть бачити Україну в складі НАТО: опитування
До початку війни довіра до всіх інституцій була нижчою ніж зараз, виключенням була тільки церква. В порівнянні з травнем рівень довіри до більшості інституцій практично не змінився.
Найменше наші громадяни довіряють Уряду України – всього 13.1%, Верховній Раді 20,1%, банкам – 23,4%, НАБУ 25.7%, прокуратурі 32,5%. Судам не вірять більш ніж половина опитаних – 50,7%, і політичним партіям 51,2%.
"Абсолютно закономірно, що найвищий рівень підтримки до тих державних інституцій, які асоціюються з війною і спротивом. І, відповідно, найменший рівень довіри у тих, хто найменше асоціюється з боротьбою проти рф", - вважає голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Разом із тим 52% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, а 27% так не вважають.
Додамо
Опитування проводилось соціологічною службою Центру Разумкова з 5 до 11 липня 2023 року методом face-to-face в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Криму та територій, на яких тривають бойові дії; опитано 2017 респондентів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Опитування проведено в рамках проєкту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приблизно до 15% людей після перемоги відразу повернуться в Україну – соціолог