Опитування: 36% українців мають "ксенофобне ставлення" до громадян, які є етнічними росіянами
Київ • УНН
КИЇВ. 30 березня. УНН. 36% українців мають "ксенофобне ставлення" до громадян України, які є етнічними росіянами. Водночас 80% опитаних не пускали в Україну росіян, навіть як гостей, свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), передає УНН.
Деталі
Дані опитування свідчать, що лише 29% готові допустити етнічних росіян-громадян України у своє оточення, 35% погоджуються, що вони мають жити в Україні (разом 64%). "Ксенофобне ставлення до них мають 36%", - ідеться у даних дослідження щодо ставлення до громадян України, які є росіянами за національністю.
"Це ставлення вочевидь нераціональне і несправедливе, бо дані соціологічних досліджень показують, що в цілому погляди громадян України – етнічних росіян хоч і дещо відрізняються від поглядів етнічних українців, але не дуже істотно, і ці громадяни так само захищають Україну від ворогів", - зауважують соціологи.
Водночас вони додають, що ставлення до росіян-громадян України набагато краще, ніж до росіян-громадян росії, яких не пускали б в Україну навіть як гостей 80% опитаних, але, за їх словами, ця ситуація "все одно викликає занепокоєння і може негативно вливати на єдність" суспільства.
Цитата
"Можливо, є й методичні аспекти, які вплинули на результати, ситуація під час війни настільки напружена, що знижується рівень розуміння запитань, у якому фігурують росіяни. Для багатьох "росіянин" викликає політичні асоціації, через що йде таке погіршення ставлення і потрібні більш детальні дослідження, можливо й методичні експерименти, щоб зрозуміти чи адекватно розуміють це запитання респонденти", - зазначили у КМІС.
Довідка
Опитування було проведене упродовж 22 лютого - 6 березня 2023 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 985 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Опитування проводилося серед громадян України у віці 18 років і старше, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).
Формально за звичайних обставин статистична похибка вибірки обсягом 985 респондентів (перша хвиля) (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Нагадаємо
Опитування соціологічної служби Центру Разумкова показало, що понад 60% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі.