НБУ підвищив облікову ставку до 13,5%: з якою метою

НБУ підвищив облікову ставку до 13,5%: з якою метою

Київ  •  УНН

 • 8876 перегляди

Read in English

Національний банк України підвищив облікову ставку до 13,5% для стримування інфляції. Регулятор планує продовжити посилення монетарної політики для досягнення цільового показника інфляції у 5%.

Національний банк України підвищив облікову ставку до 13,5%, повідомили у НБУ у четвер, пише УНН.

Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 13,5% річних. Це рішення спрямовується на збереження стійкості валютного ринку, утримання інфляційних очікувань під контролем та поступове сповільнення інфляції до цілі 5%

- повідомили у регуляторі.

Зауважується, що впродовж останніх місяців інфляція зростала швидшими темпами, ніж передбачалося прогнозом НБУ. При цьому очікується, що інфляція сповільниться у 2025 році й надалі прямуватиме до цілі 5%, а обсяги міжнародної фінансової допомоги у 2025 році будуть достатніми для беземісійного фінансування дефіциту бюджету та підтримання стійкої ситуації на валютному ринку.

Водночас, як вказали у НБУ, ключовим ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку залишається перебіг повномасштабної війни.

"З метою збереження стійкості валютного ринку, недопущення розбалансування очікувань та поступового приведення інфляції до цілі Правління НБУ вирішило підвищити облікову ставку на 0,5 в.п. до 13,5%", - ідеться у повідомленні.

НБУ, як вказано, "бачить необхідність у посиленні процентної політики для розвороту інфляційного тренду та приведення інфляції до 5% цілі на горизонті політики". 

Збереження стійкості валютного ринку, як зазначили у регуляторі, залишатиметься важливим чинником повернення інфляції на траєкторію зниження. Ураховуючи достатні обсяги міжнародної допомоги, спроможність НБУ компенсувати структурний дефіцит валюти у приватному секторі та згладжувати надмірні курсові коливання залишатиметься значною.

"НБУ продовжить посилення процентної політики на найближчих засіданнях правління з монетарних питань у разі збереження ознак стійкості інфляційного тиску та загрози розбалансування інфляційних очікувань", - вказали у Нацбанку.

Економіка України сповільнила зростання до 4%: які галузі показали результати12 груд. 2024, 08:18 • 14232 перегляди