На виплати безробітнім не вистачає понад 1,7 млрд грн. Кабмін планує виділити кошти з бюджету
Київ • УНН
КИЇВ. 3 грудня. УНН. Міністерство економіки України підготувало проект постанови Кабміну про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття. З держбюджету за програмою боротьбі з COVID-19 планується виділити понад 1,7 млрд грн. Про це УНН повідомляє з посиланням на проект, який розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України.
Цитата
“Забезпечення у 2020 році фінансової стабільності Фонду стало можливим лише завдяки виділенню 5,4 млрд грн фінансової допомоги з Фонду боротьби з COVID-19 для своєчасної виплати допомоги по безробіттю (це склало 32% річних видатків на виплату допомоги по безробіттю)”, — йдеться в пояснювальній записці.
Деталі
Повідомляється, що у 2021 році фінансовий стан Фонду залишається нестабільним. Доходи до Фонду не забезпечують потребу у видатках (у січні-жовтні середньоденні доходи складають — 65 млн грн, а потреба у видатках — 80 млн грн).
Середньомісячна чисельність одержувачів допомоги по безробіттю у січні-жовтні склала 326 тис. осіб, щона 12% менше відповідного показника минулого року.
Проте, розрахунковий середньомісячний розмір виплати допомоги по безробіттю у січні-жовтні на 16% перевищив відповідний показник 2020 року та склав 4 135 грн.
З урахуванням оперативної інформації регіональних центрів зайнятості виділення коштів з держбюджету дозволить здійснити соціальні виплати орієнтовно 341,8 тис. осіб.
Цитата
“Зважаючи на надзвичайну важливість соціального захисту безробітних, забезпечення своєчасності виплати допомоги по безробіттю у 2021 році, недопущення посилення соціальної напруги в суспільстві, необхідно виділити Фонду фінансову допомогу на безповоротній основі у сумі — 1 715 117, 5 тис. грн”, — зазначається в пояснювальній записці.
Доповнення
Рівень безробіття серед громадян віком 15 років і старше та у віці 15-70 років у другому кварталі 2021 року в Україні почало знижуватися — з понад 10% у першому кварталі до 9,3% або 1,6 млн осіб. Кількість зайнятого населення віком 15 років і старше й у віці 15–70 років становила по 15,8 млн осіб.