Міноборони пояснили умови придатності для людей з ВІЛ та туберкульозом

Міноборони пояснили умови придатності для людей з ВІЛ та туберкульозом

Київ  •  УНН

 • 10006 перегляди

Read in English

Люди з безсимптомним носійством ВІЛ або стабільною хворобою можуть служити в ЗСУ. Особи з імунною субкомпенсацією придатні лише для тилової служби, а з декомпенсацією - непридатні.

Придатність до військової служби для людей з ВІЛ залежить від стадії хвороби. Особи з безсимптомним носійством ВІЛ або стабільною хворобою є придатними до військової служби. Про це заявив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в  ефірі телемарафону, передає УНН.

Лазуткін прокоментував допис нардепа Олександра Федієнка в якому він заявляє, що через оновлений наказ Міноборони №402 до ЗСУ почали мобілізовувати людей з вадами слуху, з психічними захворюваннями, ВІЛ та туберкульозом.

Тут треба відштовхуватися від того, що основним критерієм придатності до військової служби є функціональність людини, що визначається відповідно до нормативно правових актів. Це означає, що кожен випадок оцінюється окремо залежно від стану здоров’я та специфіки захворювань

- сказав Лазуткін.

Лазуткін пояснив, що для осіб з ВІЛ чи туберкульозом придатність до служби оцінюється на основі того на скільки хвороба впливає на їхню здатність виконувати військові завдання.

Придатність до військової служби для осіб з ВІЛ залежить від стадії хвороби. Безсимптомне носійство або стабільний стан – це одне, люди з безсимптомним носійством ВІЛ або стабільною хворобою є придатними до військової служби. Це означає, що вони мають право захищати свою країну і можуть це робити

- сказав Лазуткін.

За його словами, особи з ВІЛ на стадії імунної субкомпенсації придатні до служби у тилових частинах лише, де немає необхідності виконувати бойові завдання.

Імунна декомпенсація – це третя історія, люди у яких ВІЛ призвів до декомпенсації є не придатними до військової служби й підлягають виключенню з військового обліку", - зазначив Лазуткін. За його словами, для осіб з туберкульозом також передбачені чіткі критерії й департамент охорони здоров’я їх прописував дуже ретельно."Активний туберкульоз принаймні легень з виділеннями мікобактерій або наявністю розпаду легеневої тканини – це точно автоматично робить людину не придатною до військової служби

- наголосив Лазуткін.

З якими хворобами можуть мобілізувати до війська? У Міноборони визначили перелік3 трав. 2024, 12:54 • 25706 переглядiв

Довідково

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання (персистенції)  ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах  та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших  систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  ефективної терапії, закінчується смертю хворого. 

ВІЛ передається:·      

  • Через кров - при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від ВІЛ-інфікованої особи до здорової людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.
  • Статевим шляхом - підчас незахищених статевих стосунків, незалежно від того чи це вагінальний, оральний чи анальний секс.
  •   Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини підчас вагітності, пологів та годуванні груддю.

Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.  Після закінчення гострої стадії ВІЛ-інфекції розвивається безсимптомний період, який триває 8-10-12 років: здебільшого людина відчуває себе здоровою, веде звичайний спосіб життя, хоча періодично збільшуються лімфовузли, часто з’являються простудні захворювання.

Такі люди є носіями ВІЛ і являють найбільшу загрозу для своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці, не можуть бути донорами крові і органів. Вірус, що знаходиться весь цей час в організмі, постійно вражає клітини імунної системи, так звані СД4 лімфоцити, які захищають організм від вторгнення мікроорганізмів ( бактерій, вірусів, грибків і т.ін.).

Доповнення

Народна депутатка Анна Скороход заявляла, що лікарі військово-лікарських комісій мають вказівку визнавати чоловіків-військовозобов’язаних придатними до військової служби. Також існують випадки, коли ТЦК формують списки, за яким певним людям не вручають повістки.