Медиків досі не готують до переливання крові, за час війни університетські програми не змінились - військовий

Медиків досі не готують до переливання крові, за час війни університетські програми не змінились - військовий

Київ  •  УНН

 • 8428 перегляди

Read in English

Лікар-анестезіолог бригади "Азов" розповів про проблеми з переливанням крові в армії. За його словами, медичні заклади досі не готують фахівців до цієї процедури, а університетські програми не змінились за час війни.

Лікарів, медиків ніколи не готували й досі не готують до переливання крові. Освітня проблема полягає в тому, що за майже три роки повномасштабного вторгнення університетські програми медичних закладів ніяким чином не змінені. Про це заявив лікар-анестезіолог 12-ої бригади спеціального призначення Азов НГУ з позивним "Світанок" в ефірі телемарафону, передає УНН.

"Рання трансфузія (переливання крові – ред.) - це дуже хороша практика і вона загалом є цілком нормою в арміях країн НАТО і це сприймається,  як щось очевидне. У нашій армії, на жаль, – це поки що далеко від очевидності. Як правило, заняття цими речами, тобто переливанням крові й навіть не лише бойовими медиками, а вже на стабілізаційному пункті, де вже є лікарі, де вже можна розмістити обладнання, я не можу сказати, що воно є частим, воно десь трапляється скажемо так", - заявив "Світанок".

Він зазначив, що його бригада та ще декілька бригад – це роблять.

"Але, по великій мірі, принаймні на тих напрямках, де мені доводилося працювати, – це не є масовим явищем", - сказав "Світанок".

Він зауважив, що зберігання, переливання крові - це дуже витратні речі.

"Я не берусь казати, що цими речами забезпечена армія повною мірою", - заявив "Світанок".

Він наголосив, що в Україні ніколи не готували й досі не готують лікарів, медиків до переливання крові.

"(Лікарів, медиків – ред.) ніколи не готували й досі не готують до переливання крові. Тобто наша університетська проблема, наша освітня проблема полягає в тому, що за майже  3 роки повномасштабного вторгнення університетські програми медичних закладів ніяким чином не змінені", - сказав "Світанок".

Окрім того, він зазначив, що масивна кровотеча займає найбільшу частку серед причин смерті саме на полі бою.

"Навіть, якщо ми врятували (людину – ред.) безпосередньо з поля бою, то після цього розвивається такого роду ускладнення, що буквально поранених майже неможливо врятувати надалі", - розповів "Світанок".

За його словами, передові загони, де безпосередньо працюють бойові медики укомплектовані універсальною групою крові й вони можуть почати переливання буквально в окопі, чи бліндажі.

На запитання, чи існує співпраця між Центрами переливання крові у тилу та бригадами, щоб на постійній основі передавати кров, "Світанок" відповів: "Воно загалом так і є. Ми співпрацюємо, в принципі не було такого, що у нас не було якоїсь групи крові. Просто трапляються поранення, коли цієї крові потрібно дуже багато. Навіть вкрай багато. Немає часу просто їхати по цю кров в банки крові, адже вона потрібна вже негайно".

"Світанок" зауважив, що кров складається з компонентів.

"Як правило, ми забезпечені компонентами й однією із складністю є те, що ми не зберігаємо тромбоцити, тому що це технічно вкрай важко, загалом зберігати тромбоцити на такому етапі. Тому часто ми потребуємо цільної крові", - сказав "Світанок". 

“Наказів на це не було”: Ляшко стверджує, що медиків не переводять на посади штурмовиків15 лист. 2024, 19:40 • 24881 перегляд

Доповнення

Уряд дозволив бойовим медикам переливати кров на догоспітальному етапі.