Мавпяча віспа: в Україні є вакцина для груп ризику
Київ • УНН
В Україні є 820 доз вакцини проти віспи мавп для груп ризику. У 2024 році проведено 1367 щеплень, а в 2023 році - 6157. МОЗ оцінює ризик поширення хвороби в Україні як низький.
В Україні є вакцина проти віспи мавп для груп ризику. У 2024 році проведено 1 367 щеплень. Наразі для щеплень доступно 820 доз. Про це журналісту УНН повідомили в пресслужбі МОЗ.
Раніше вакцинація проти віспи мавп здійснювалася лише в ендемічних для цієї інфекції країнах, тобто країнах Африки. В Україні є вакцина для груп ризику, отримана в рамках міжнародної співпраці Міністерства охорони здоров'я з Єврокомісією з питань готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування на них (HERA). У 2023 році в Україні проведено 6 157 щеплень проти Mpox. У 2024 році проведено 1 367 щеплень. Наразі для щеплень доступно 820 доз
В МОЗ зазначили, що загалом наразі в Україні ризик поширення хвороби - низький.
Окрім того, в МОЗ розповіли, що віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.
До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.
До основних симптомів віспи мавп належать:
- гарячка,
- головний біль,
- міалгія (біль у м'язах),
- біль в спині,
- збільшені лімфатичні вузли,
- озноб,
- закладеність носа,
- кашель,
- висип у вигляді пухирців.
Іноді у людей спочатку з’являється висип, а потім – інші симптоми. Деякі можуть мати лише висип. Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів. Висип у вигляді прищів або пухирів спершу з’являється на обличчі, всередині рота та на інших частинах тіла, наприклад, на руках, ногах, грудях, статевих органах. Висип проходить різні стадії до повного загоєння
ВООЗ оголосила віспу мавп глобальною надзвичайною ситуацією14 серп. 2024, 19:58 • 25407 переглядiв
Доповнення
Агентство охорони здоров'я Африканського Союзу оголосило "надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я" через епідемію віспи, що охопила континент.
В даний час сильний відскок захворювання в Африці в основному пов'язаний з новим штамом, clade 1b, більш заразним і небезпечним, ніж попередні.
У Швеції зафіксували випадок мавпячої віспи. Це вперше захворювання виявили за межами африканського континенту.
Генеральний директор Центру громадського здоров’я Михайло Росада повідомляв, що в Україні зараз не фіксуються випадки захворювання на мавпячу віспу.