Майже 72% бакалаврів продовжили освіту на магістратуру, через недостатню підготовку для ринку праці
Київ • УНН
71,78% випускників бакалаврату продовжують навчання для отримання другої вищої освіти, що перевищує європейські стандарти і свідчить про відсутність привабливих можливостей працевлаштування для нещодавніх випускників.
71,78% студентів, що закінчили бакалаврат, продовжують навчатись, щоб здобути другий ступінь вищої освіти, що виходить за рамки європейських показників.
За даними МОН, пише УНН.
Деталі
71,78% бакалаврів обрали продовження своєї освіти на другому ступені вищої освіти або для отримання іншої спеціальності на нижчих рівнях вищої освіти. Цей високий показник, який перевищує стандарти в Європі, свідчить про недостатню підготовку бакалаврів 2019 року до роботи на ринку праці та про брак робочих місць, що були б привабливими для молодих спеціалістів.
Частка зайнятих та умовно зайнятих осіб з різними рівнями вищої освіти становить 46,18%, що є нижчим за показник 58,96%, зафіксований у 2021 році.
Серед спеціалістів найвищий рівень зайнятості складає 89,95%, що також підвищилось порівняно з 71,72% у 2021 році.
Найнижчі показники зайнятості спостерігаються серед бакалаврів, які мають лише 36,27% зайнятості проти 50,26% у 2021 році.
Також спостерігається зниження в зайнятості серед магістрів і молодших спеціалістів, де відсоток склав 50,04% (проти 61,21% у 2021 році) і 42,48% (проти 59,77% у 2021 році) відповідно.
На перший погляд прослідковується тенденція зменшення показників працевлаштування, водночас, більш детальний порівняльний аналіз відповідних показників моніторингу 2022 року та моніторингу 2021 року свідчить про зменшення відповідного показника лише для позиції "Зайняті, включаючи умовно зайнятих, серед МОУ, що зумовлюється удосконаленням алгоритмів розрахунку умовної 7 зайнятості моніторингових осіб в частині розрахунку стажу роботи, а саме здійснено співставлення та врахування записів про працевлаштування в період між завершенням здобуття освіти та датою спостереження (у разі наявності перерви в трудових відносинах, кількість днів такої перерви не враховуються в стаж роботи для віднесення особи до категорії умовно зайнятих)
Нагадаємо
Згідно з моніторингом МОН, найвищий рівень працевлаштування у галузі права та публічного управління, а найнижчий - у сферах інженерії програмного забезпечення та морського транспорту.