Китайський зонд повернувся з першими зразками з недослідженого зворотного боку Місяця
Київ • УНН
Китайський місячний зонд "Чан'е-6" успішно повернувся на Землю з першими зразками з недослідженого зворотного боку Місяця після майже двомісячної місії.
Китайський місячний зонд повернувся на Землю з першими зразками з недослідженого зворотного боку Місяця, пише УНН з посиланням на BBC.
Деталі
Як повідомляють державні ЗМІ, Chang'e-6 приземлився у пустелі Внутрішньої Монголії у вівторок після майже двомісячної місії, яка була пов'язана з ризиками.
Учені з нетерпінням чекають на Chang'e-6, оскільки зразки можуть відповісти на ключові запитання про те, як формуються планети.
Китай - єдина країна, яка висадилася на зворотному боці Місяця, зробивши це раніше у 2019 році.
Зворотної сторони, оберненої від Землі, технічно складно досягти через її віддаленість і складний рельєф з гігантськими кратерами і невеликою кількістю плоских поверхонь.
Chang'e-6 стартував з космічного центру на початку травня і через кілька тижнів успішно приземлився в кратері недалеко від південного полюса Місяця.
Зонд використав дриль та роботизовану руку, щоб викопати ґрунт та каміння, зробив кілька фотографій поверхні та встановив китайський прапор.
За останнє десятиліття Пекін вклав величезні ресурси у свою космічну програму, намагаючись наздогнати США та росію.