Китайські астронавти встановили новий рекорд перебування у відкритому космосі
Київ • УНН
Двоє китайських астронавтів провели 9 годин у відкритому космосі під час місії на станції Tiangong, перевищивши попередній рекорд США. Вони встановили захисне обладнання та провели технічні роботи на зовнішній частині станції.
Китай заявив, що двоє його астронавтів провели дев'ять годин поза межами космічної станції Tiangong. Найдовший попередній вихід американців у відкритий космос становив вісім годин 56 хвилин, пише УНН з посиланням на New York Times.
Деталі
Астронавти китайської місії "Шеньчжоу-19" Цай Сюйчже та Сон Ліндун завершили свою першу "поза корабельну діяльність" — вихід у відкритий космос, перевищивши у вісім годин 56 хвилин рекорд американців у 2001.
Милуючись дивовижними краєвидами в космосі, ми також відчували вагу та велич пілотованих космічних зусиль
Астронавти вилетіли в космос наприкінці жовтня в рамках місії з будівництва та обслуговування китайської космічної станції Tiangong. Їх супроводжувала третій астронавт-інженер Ван Хаозе, яка залишалася всередині космічної станції під час виходу у відкритий космос, допомагаючи своїм колегам.
Згідно з повідомленнями китайських ЗМІ, троє астронавтів планують провести шість місяців на орбіті станції Tiangong, проводячи експерименти та здійснюючи серію виходів у відкритий космос.
Китайські космічні планувальники сподіваються, що місія Tiangong стане кроком до відправки астронавтів на Місяць у найближчі роки.
Агентство також повідомило, що двоє астронавтів вийшли за межі Tiangong, що є небезпечним навіть за умови ретельної підготовки — з серйозною метою: встановити обладнання для захисту станції від уламків у космосі та перевірити інше обладнання зовні.
Що цікаво, за даними Академії наук Китаю, астронавти везуть з собою плодових мушок, щоб вивчити, як знижений магнетизм і мікрогравітація впливають на поведінку та ріст мух.
Нагадаємо
Раніше УНН писали, що у травні троє китайських астронавтів повернулися на Землю після завершення шестимісячної місії на борту китайської космічної станції "Тяньгун".