Китай вивів у море таємничий "авіаносець", його призначення невідоме

Китай вивів у море таємничий "авіаносець", його призначення невідоме

Київ  •  УНН

 • 15247 перегляди

Read in English

У Китаї помітили новий корабель з незвичною конструкцією, що нагадує авіаносець. Судно має три надбудови та розподіл на польотну й ангарну палуби, але його призначення невідоме.

Китай вивів у море таємничий корабель, що за своєю конструкцією нагадує авіаносець. Відео судна зʼявилося у соцмережах, повідомляє The War Zone, пише УНН.

Деталі

Зазначається, що корабель наразі має різні комерційні, а не військові маркування і не схожий на будь-який інший встановлений клас кораблів ВМС Китаю. Залишається ймовірність того, що це може бути перший у своєму роді нібито цивільний дослідницький корабель.

Як зазначає видання увагу привертає одна особливість в його конструкції, а саме – три надбудови, що є характерними для авіаносців. Хоча традиційно на кораблях такого класу стоять один чи два таких "острови", на новому судні їх три. І саме на третю конструкцію виведено димові труби, що є доволі нетиповим рішенням. Також на судні можна розгледіти розподіл на польотну та ангарну палуби, а це є ознакою авіаносного корабля.

Назва та характеристики нового китайського корабля, як його фактичний функціонал та призначення досі лишаються невідомими. Тож зараз інформація про нього базується лише на припущеннях,

- повідомляє The War Zone.

Спуск судна на воду відбувся приблизно у вересні-жовтні цього року, що підтверджують супутникові знімки. Примітно, що на ньому можна побачити можна побачити емблему, яка  вказує на його приналежність до CSSC (Китайської державної кораблебудівної корпорації). Не виключено, що таємничий корабель може бути якоюсь навчальною, тестовою та/або демонстраційною платформою на замовлення, яку CSSC може використати для перевірки інших майбутніх проектів.

Також видання наголошує, що в 2022 році китайський уряд замовив розробку нового десантного корабля, який мав би бути оснащений польотною палубою та камерою-доком для випуску та прийому десантних катерів. У вимогах до розробки була можливість "подвійного" використання. Заявлена в вимогах довжина корпусу становила 200 метрів, ширину польотної палуби – 25 метрів, повне водозаміщення – 15 тисяч тонн, дальність ходу – 5 тисяч морських миль та автономність – 40 діб.

Швеція закликає китайське судно повернутися, щоб розслідувати пошкодження підводного кабелю26 лист. 2024, 15:12 • 17824 перегляди