Кулеба активізував переговори з партнерами на тлі позачергового засідання НАТО
Київ • УНН
КИЇВ. 4 січня. УНН. На тлі скликаного на 7 січня позачергового засідання НАТО щодо України, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба активізував контакти з партнерами. Зокрема, сьогодні він мав вже дві телефонні розмови — з колегами з Британії та Чехії, пише УНН.
Цитата
"Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову із державною секретаркою у закордонних справах і справах співдружності націй та розвитку Великої Британії Ліз Трасс", - повідомила пресслужба МЗС України у вівторок.
Деталі
За даними пресслужби, глави дипломатій скоординували позиції України та Великої Британії на тлі агресивних дій Російської Федерації та дипломатичних переговорів, що відбуватимуться у різних форматах найближчими тижнями по лінії НАТО, ОБСЄ та ЄС.
Пані Трасс, за даними МЗС, запевнила в непохитній підтримці нашої держави в протидії російській збройній агресії, наголосила на відданості принципу "жодних рішень про Україну без України", а також поінформувала про підходи Лондона до переговорів Росія-НАТО та консультацій з ЄС щодо нових жорстких санкцій задля стримування Росії від подальшої агресії.
Міністри також обговорили підготовку саміту НАТО в Мадриді в червні.
Посольство Чеської Республіки в Українi пізніше також проінформувало про телейфонну розмову Кулеби з главою МЗС країни Яном Ліпавським.
"Чеська Республіка підтримує народ України та його зусилля щодо збереження національної цілісності та суверенітету. Гарна розмова з моїм колегою міністром закордонних справ Дмитром Кулебою щодо:
- ситуації на кордоні України з Росією;
- тривалої окупації Криму;
- чеської підтримки України", - цитує посольство чеського міністра.
Додамо
Як стало відомо сьогодні, у Брюсселі 7 січня відбудеться позачергова зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО для обговорення нарощування військової міці Росії в Україні та навколо неї.
Засідання відбудеться під головуванням генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.
Контекст
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв, що 122 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
15 грудня Генсек НАТО Єнс Столтенберг повторив РФ: Україна і Грузія мають право обирати власні альянси, а "сфери впливу" - уже історія.
17 грудня Росія надіслала США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Москва презентувала свій графік переговорів із США, НАТО та ОБСЄ щодо "гарантій безпеки" - у межах російсько-американського діалогу на високому рівні в Женеві 10 січня, потім на засіданні Ради Росія-НАТО 12 січня у Брюсселі, а 13 січня у Відні на засіданні постійної ради ОБСЄ.
Очільник дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані "гарантії безпеки", яких вимагає Росія, обговорювалися б без Європи.
Україна заявила про бажання брати участь у консультаціях.