Критичне зниження рівня води в Каховському водосховищі: як будуть забезпечувати водою жителів Запоріжжя
Київ • УНН
КИЇВ. 9 лютого. УНН. У Запорізькій ОВА обговорили критичне зниження рівня води в акваторії Каховського водосховища. Крім того, окреслили альтернативні варіанти забезпечення питною водою населення Запорізької області, передає УНН.
Деталі
Критичне зниження рівня води в акваторії Каховського водосховища обговорили на позачерговому засіданні комісії з питань ТЕБ НС.
Директор Департаменту житлово-комунального господарства Запорізької ОВА Віталій Литвиненко повідомив, що два найпотужніші питні водозабори Запоріжжя, від яких питну воду через магістральні водоводи також отримують споживачі північних районів Запорізької області, розташовані вище греблі Дніпровської ГЕС, отож їх робота не залежить від рівня води в акваторії Каховського водосховища.
"Річка Дніпро є основним джерелом питного та технічного водопостачання міст Запоріжжя, Вільнянськ та інших населених пунктів Запорізького району. У мирні часи обсяг забору води сягав 96% від загального по області. Хочу зазначити, що на сьогодні на вільній від ворога території нашої області проблем з питним водопостачанням внаслідок критичного зниження рівня води в акваторії Каховського водосховища не існує", - зазначив посадовець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МАГАТЕ заявили, що рівень води в Каховському водосховищі знижується
Водночас з цим, через зниження рівня води в акваторії водосховища, проблеми з постачанням технічної води виникли лише в деяких населених пунктах Біленківської громади.
Разом з тим фахівці зазначили, що зниження рівня води акваторії Каховського водосховища негативно впливає на роботу водозабірних споруд Експлуатаційного цеху водопостачання Західного групового водопроводу КП «Облводоканал» ЗОР, які надають питну воду Бердянську, Приморську та понад 20 іншим населеним пунктам південної частини регіону. Через тимчасову окупацію наразі відсутня будь-яка достовірна інформація щодо ситуації з водопостачанням на цих територіях, проте після деокупації буде проведено обстеження водозаборів, систем питного водопостачання та дослідження питної води.
Додамо
Для оперативного розв’язання проблеми після деокупації, комісія доручила головам Бердянської та Мелітопольської РВА спільно з головами громад створити резерв мобільних станцій очищення води, ємностей для зберігання питної води, автотранспорту для її підвезення, генераторів для забезпечення безперебійної роботи об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства, а також долучити до цього питання міжнародних донорських організацій.
У разі відсутності електропостачання на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства їх забезпечать генераторами достатньої потужності. Також було зазначено, що на сьогодні на підконтрольній території області є певна кількість транспорту для підвозу питної води, мобільних станцій очищення води, які будуть залучатись до забезпечення питною водою мешканців деокупованих територій. Крім цього, на екстрений випадок відсутності доступу до безпечних альтернативних джерел питного водопостачання можна використовувати таблетки для очищення та знезараження води, запас яких є в Лабцентрі.