Керівника Полтавського ГЗК викрили на відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом
Київ • УНН
Голову правління та підлеглих Полтавського ГЗК підозрюють у легалізації 885 тонн незаконно видобутої щебеневої продукції вартістю понад 33,5 млн грн. Слідчі Нацполіції оголосили підозри за ч. 3 ст. 209 ККУ.
Слідчі Нацполіції підозрюють голову правління та підлеглих Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у легалізації майна в особливо великих розмірах. Пише УНН із посиланням на Головне управління Національної поліції в Полтавській області.
Деталі
Правоохоронці викрили голову правління та підлеглих Полтавського гірничо-збагачувального комбінату на легалізації майна в особливо великих розмірах.
Керівник підприємства, власником якого є народний депутат VII та VIII скликань, вступив у злочинну змову зі своїм заступником та двома начальниками відділів, щоби налагодили схему з легалізації незаконно видобутих корисних копалин загальнодержавного значення. Посадовці легалізували понад 885 тонн щебеневої продукції вартістю понад 33,5 мільйона гривень,
Слідчі з’ясували про незаконне перероблення залізних кварцитів на щебінь, а також ідеться й про інші корисні копалини загальнодержавного значення, які мали спеціально обліковуватись і зберігатися у спеціально відведених сховищах, - при тому, що підприємство мало ліцензію лише на видобування залізної руди.
Незаконно перероблену продукцію продавали приватним підприємцям, а в податкових деклараціях зазначали видобування корисних копалин, на які спеціальний дозвіл Держгеонадрами не надавався. Таким чином посадові особи підприємства за шість років легалізували понад 885 тонн щебеневої продукції вартістю понад 33,5 мільйона гривень,
Доповнення
У вересні 2023 року слідчі Нацполіції вже повідомляли очільнику гірничо-збагачувального комбінату про підозру за незаконне видобування надр на 157 млрд грн, що також привело до збитків довкіллю (ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 Кримінального Кодексу України).
В серпні 2024 слідчі Нацполіції оголосили ще одну підозру голові правління, а також його заступнику та двом керівникам відділів за легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 Кримінального Кодексу України).
Досудове розслідування здійснюється у співпраці з Державною службою геології та надр.
Всім підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.